Wpis z mikrobloga

Ciekawi mnie ile osob uwaza, ze laski szczycace sie praca w gownokorporacji, "pnace sie po szczeblach kariery", prowadzace zycie jak z katalogu IKEA beda dobrymi matkami i zonami. Tu w komentarzach przyklad takiej typowej gwiazdy korpo.

Zeby byc fair, wolam @Zgagulec oraz taguje #ankieta #zwiazki #korposwiat #dzieci #pytanie #niebieskiepaski #rozowepaski

Czy laska z komentarzy w linku bedzie dobra matka?

  • Jestem niebieski - uwazam, ze tak 17.2% (40)
  • Jestem rozowa - uwazam, ze tak 6.9% (16)
  • Jestem niebieski - uwazam, ze nie 34.3% (80)
  • Jestem rozowa - uwazam, ze nie 5.6% (13)
  • Sprawdzam/ nie wiem 36.1% (84)

Oddanych głosów: 233

  • 21
@Zgagulec: Koleś nie ma pojęcia o czym mówi. Szkoda słów na gimbusa, który zazdrości chyba innym pracy w gównokorpo, które go strasznie boli jak widać. Normalni ludzie szanują pracę innych.

@ibmab: Uważasz, że kobieta pracująca jako śmieciarz może być dobrą matką?
@tupakaszakura: @tupakaszakura: @Kiszka_94: @Zgagulec: Chodzi o priorytety w zyciu. Chodzi o to, ze dzieci to nie dodatek do zycia, tylko full time commitment. O to, ze swiadoma decyzja o posiadaniu dzieci wiaze sie ze swiadomoscia tego, ze to dzieci, jeszcze dlugo zanim pojawia sie na swiecie, powinny byc priorytetem numer jeden dla ich rodzicow.

Praca w korporacji i bycie karierowiczka zabieraja czas i energie, ktore powinny byc pozytkowane
@ibmab: Otóż dzieci, jak każda sprawa na świecie, mają różne priorytety u różnych ludzi i wypadałoby, jeśli określasz się jako człowieka ogarniętego, rozumnego, na pewnym poziomie, akceptować fakt, że różni ludzie traktują je różnie.

Moim zdaniem, MOIM, ludzie, którzy tracą świat dla swoich dzieci, które w wieku 20 lat uciekają z domów i nie mają ochoty najmniejszej spędzać codzienności z rodzicami, to strzał w kolano. Nigdy nie uczynię z dzieci swojego
@ibmab: zgadzam się w pełni, kobieta powinna siedzieć w kuchni, a nie jakaś praca czy ambicje, w końcu ma tylko dwa zwoje mózgowe więcej od konia, by nie piła wody z wiadra jak myje podłogę hehe.

Tak serio to od dawna oboje rodzice pracują, by zapewnić dzieciom byt i wychowują dzieci na normalnych ludzi. Dziecko, to nie koniec jakiegokolwiek życia poza jego wychowywaniem.
@ibmab: Czy ja dobrze rozumiem że kobieta (bo wnioskując jak piszesz mężczyzn to nie dotyczy) decydując się na dziecko powinna 100% swojego czasu bezwzględnie poświęcać dziecku. Czyli życie kobiety kończy się zaraz po narodzinach dziecka.

PS: Po pracy też istnieje życie, tak zwany wolny czas, który można poświęcić np dziecku.
@ibmab: oczywiście, że dzieci są priorytetem dla rodzica. a powiedz mi jakim rodzicem będzie osoba niespełniona zawodowo, mająca wyrzuty do partnera i samej siebie, a nawet do dziecka? dziewczyna przejawia zdrowe myślenie. życzę Ci, żebyś znalazł kobietę, która tak jak Ty będzie miała poddańczą wizję swojej egzystencji podporządkowanej tylko i wyłącznie dzieciom. bo każda inna będzie z Tobą nieszczęśliwa
Ciekawi mnie ile osob uwaza, ze laski szczycace sie praca w gownokorporacji, "pnace sie po szczeblach kariery", prowadzace zycie jak z katalogu IKEA


@ibmab: Przeczytałem tamten wpis wraz z komentarzamia i czy możesz mi wskazać miejsce, w którym @Zgagulec napisał, że pracuje w korporacji, pnie się po szczeblach kariery i prowadzi życie jak z katalogu IKEA? Albo chociaż jedną z tych rzeczy?

Jeśli nie to zasadne byłoby usunięcie konta zielonko, nie
@tupakaszakura:

dzieci, które w wieku 20 lat uciekają z domów i nie mają ochoty najmniejszej spędzać codzienności z rodzicam


Nom, wlasnie o to chodzi, zeby nie chcialy. Dzieci uciekaja, bo rodzice sa #!$%@?, bo im na dzieciach nie zalezy. Nie sadze, zeby jakies dziecko uciekalo od rodzica, ktory, nawet jesli jest stosunkowo nadopiekunczy potrafi mu powiedziec, ze "[...] to dlatego, ze mi na tobie zalezy i chce dla ciebie jak najlepiej,
@ibmab: jeżeli widziałeś dziecko, które śpi 12h na dobę ciurkiem, wtedy kiedy rodzice śpią, to gratuluję. nie ma takich sytuacji. ponieważ pierwszy okres jest kluczowy, przysługuje matce urlop macierzyński, a w naszym społeczeństwie normalnym jest asystowanie dziadków przy maluszku - przeżywają wtedy drugą młodość. debilizmem jest natomiast zmuszanie kobiety do siedzenia przy dziecku non-stop, bo ktoś Tobie zaszczepił taką wizję rodzicielstwa w głowie.

co do pań z przedszkola - to są
@ibmab: zieląko, a co to ma jedno do drugiego? :D Są ludzie i są ludzie. Nie wczytywałem się w to co pisała @Zgagulec, więc powiem Ci ogólnie (odnosząc się do treści tego wpisu), że lepsza ogarnięta dziewczyna z jakimś celem w życiu, niż jakaś lebiega bez ambicji, która i tak Ci będzie wisiała na głowie jak wrócisz z roboty. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakbyś miał do
@ibmab: Rany, kolejny temat opierający się na wielkim bólu dupy niektórych niebieskich, że kobieta próbuje żyć jak człowiek a nie jak niewolnica... Chcesz mieć w domu kurę domową to sobie znajdź taką laskę, której się to będzie podobać, ale nie mów innym jak mają żyć, "specjalisto" od macierzyństwa.
P.S. Ciekawe, jak byś podchodził do tematu, gdybyś to ty urodził się kobietą i wszyscy wmawiali ci, że nie masz prawa nic osiągnąć
@iskra-piotr:

Jakbyś miał do wyboru żonę i dziecko z katalogu ikea, kontra trzpiotkę i małego patusa Brajanka na których musisz dupać 24/7 bez RIGCZu i satysfakcji, to co byś wybrał? :D

Ani takiej ani takiej, nie potrzebuje "kobiety" do zabawy, srs. Moge wziac jakas jezeli wiem, ze bedzie dobra matka.

Poza tym, Twoj przyklad tych dwojga ludzi z korpo jest super. Widzisz, o to mi chodzi, te dzieci sa juz w
@iskra-piotr: To nie mam zdania, serio, #!$%@? mnie obchodzi jakich konkretni ludzie dokonuja wyborow w konkretnych sytuacjach. Chodzi mi tylko o intencje, podejscie i ogolne tendencje w obecnych czasach + bawilo mnie jak ta dupa probowala miec ostatnie slowo kierujac sie gownologika i gownointencjami. Wiesz, w sumie #!$%@? mnie czy ona i w ogole wiekszosc kobiet zostanie w domu czy nie, ale byloby zajebiscie, gdyby ludzie ogolnie wiecej mysleli o innych,