Wpis z mikrobloga

Całkiem niedawno przeprowadziłem się do Francji i na podstawie własnych obserwacji, postaram się wytłumaczyć, czemu w mojej opinii, wyczekiwany przez część wykopków scenariusz typu "pobudka europy", "powszechna niechęć, nienawiść, pogromy muzułmanów" jest niemożliwy.

Otóż wyobraźcie sobie że idąć do pracy, szkoły, na uczelnię wszędzie, wokół znajduje się kilku muzułmanów, osób pochodzenia arabskiego. W przerwie są z wami na fajce, na szybko idziecie z nimi do maka, wieczorem wychodzicie na piwo. Ja w kilku przypadkach po kilku tygodniach znajomości dowiadywałem się że laska czy koleś pochodzą z bliskiego wschodu.

Tak więc wieczorem byliście na piwie, rano idziesz do pracy/na uczelnię i po kilku godzinach dowiadujesz się że w Brukseli były zamachy. Ich reakcja jest taka sama jak wszystkich innych, wiesz że mają z tym tyle wspólnego co Ty. Równie dobrze ich mogło jebnąć. I co? Wczoraj byliście razem na piwie, dziś razem pracujecie, a wieczorem domagasz się ich deportacji i idziesz z pochodnią i widłami pod ich domy?

Oczywiście wiadomo że patologia istnieje, w niektórych miejscach jest jej tutaj naprawdę sporo i wiadomo że coś jest tutaj nie tak, ale na podstawie własnych doświadczeń z życia, pracy, ulicy wiesz że większość osób spoza Europy ma z tym gówno wspólnego.

#neuropa #4konserwy #francja #belgia #zamach #terroryzm
  • 98
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kaizerx: W końcu normalny, racjonalny i mądry post dotyczący imigrantów. Wszędzie nienawiść, uogólnianie i wrzucanie wszystkich do worka z napisem "terroryści". Jak Niemcy wrzucali wszystkich Polaków do jednego worka z napisem " złodzieje i alkoholicy" to było wielkie oburzenie.

Obyś dotarł do gorących !
  • Odpowiedz
iadujesz się że w Brukseli były zamachy. Ich reakcja jest taka sama jak wszystkich innych, wiesz że mają z tym tyle wspólnego co Ty. Równie dobrze ich mogło jebnąć. I co? Wczoraj byliście razem na piwie, dziś razem pracujecie, a wieczorem domagasz się ich deportacji i idziesz z pochodnią i widłami pod ich domy?

Oczywiście wiadomo że patologia istnieje, w niektórych miejscach jest jej tutaj naprawdę sporo i wiadomo że coś jest
  • Odpowiedz
@Kaizerx: Bo to jest cecha ludzi głupich, generalizowanie. Wrzucają wszystko co kłuci się z ich poglądami do jednego worka. Gdy jakiś Polak na wyspach albo nawet gang Polaków coś #!$%@? to już nie ma gadki o podludziach i polskiej hołocie. Mocna wybiórczość, klapki na oczy i wio.
  • Odpowiedz
@Kaizerx: Eh, mirku... naucz się czytać. Ja ci porównuje sytuacje, gdzie fakt, że mniejszość się rozrasta nie prowadzi automatycznie do wyrobienia przez nich statusu nietykalnych w przypadku, gdy znajdzie się #!$%@? z grupką ludzi, których celem będzie jej eksterminacja. Dobrze wiem ile Polaków zginęło z rąk niemców. Ale każdego normalnego życia ludzkiego mi szkoda bez względu na rasę narodowość płeć wyznanie.
  • Odpowiedz
@Kaizerx: Niech zaczna sypac, co uslyszeli od znajomego, co imam powiedzial (ostatnio cos bylo o nagraniu z meczetu ze Szwecji), itd. Wtedy ludzie zmienia o nich zdanie, dzis zyja zachodem lecz w glowie maja swoj bliski wschod.
  • Odpowiedz
@Kaizerx: Do maka i na piwo z muslimami :D To piewsze to jeszcze jak Cię mogę (bo są kanapki i potrawy bez wieprzowiny, chociaż ciekawe czy radykałowie by nie stwierdzili, ze cały budynek w takim przypadku nie jest nieczysty) ale alkohol to chyba średnio bym powiedział.
Ale pomijając śmieszki to rozumiem Twój argument, tyle, że akurat Ci ludzie których spotykasz mogą być legalnymi przybyszami albo przypadkiem skutecznej integracji. Jednak agresywnych
  • Odpowiedz
@Kaizerx: Nie przetłumaczysz. Oni nie rozumieją, że tak samo jak oni jak chrześcijanie przykładowo nie trzymają cnoty do ślubu czy nie modlą się przed i po każdym posiłku, bo radykałów jest garstka, a reszta dopasowuje przykazania, nakazy i zakazy jak im wygodnie, tak samo większość islamistów traktuje swoją religie w "zdrowy" sposób.
  • Odpowiedz
@TotalDisaster: są różni muzłumanie, w tym wielu takich, którzy nie mają problemu z piciem alkoholu. To tak jak z katolikami, masz moherowe berety i masz ludzi, którzy uważają się za katolików ale uprawiają seks przedmałżeński/popierają invitro czy aborcję.
  • Odpowiedz
ale alkohol to chyba średnio bym powiedział.


@TotalDisaster: O muzułmanach wiesz tyle ile czytałeś w jakiejś quasiencyklopedycznej notce. To, że muzułmanie mają zakaz picia alkoholu nie znaczy, że tego nie robią. Tak jak katolicy mając zakaz stosunków pozamałżeńskich powszechnie uprawiają seks z osobami nie będącymi i małżonkami, a w krajach katolickich nawet można kupić antykoncepcję.
  • Odpowiedz
@Kaizerx: Ojej, ach więc to tak wygląda życie po wyjściu z piwnicy i przejechaniu tysiąca km w kierunku zachodnim? To niemożliwie informacje, które docierają do mnie do piwnicy od ludzi, którzy "mówią jak jest" nie mogą być nieprawdziwe.
  • Odpowiedz
@TotalDisaster: przecież podczas ucieczki z Paryża, ten typ którego złapali w piątek palił sobie trawę. On i inni zamachowcy wcześniej zajmowali się sprzedażą narkotyków w Brukselii, później nagle zostali terrorytami. A co do muzułmanów chodzących na piwo, czy do maka to przecież wielu z nich ma podobne podejście do religii co niektorzy katolicy w Polsce. Szczególnie, że zgaduję, że OP nie pracuje z nimi na taśmie w fabryce tylko np.
  • Odpowiedz