Wpis z mikrobloga

#prywatnynotatnik

Perełka: 50-letni film zza kulis "2001: Odysei Kosmicznej"

Przeglądając internet znów trafiłem na znalezisko można by rzec… archeologiczne. Ktoś jakimś cudem wykopał na świat film dokumentalny z lat 60-tych, który przedstawia proces tworzenia oraz zmagania się z produkcją „2001: Odysei Kosmicznej”. Dokładnie w 1964 roku, Stanley Kubrick napisał do autora książek science-fiction, Arthura C. Clarke’a o pomoc w stworzeniu zupełnie nowego świata, w którym będzie mógł zamknąć on bohaterów oraz historię swojego filmu. Głównymi założeniami dla powstania Odysei miała być fascynacja pozaziemskim, inteligentnym życiem oraz oddziaływaniem nieznanych sił na ludzkość i nasz gatunek. Clarke’owi od razu spodobały się pomysły Kubricka i postanowił on spotkać się z nim 22 kwietnia w Trader Vic w Nowym Jorku. Podczas spotkania Kubrick żywo objaśniał swoje zainteresowanie życiem pozaziemskim. Sam reżyser przyznał wtedy, iż chce zrobić obraz, który pokaże relację człowieka z istniejącym, ogromnym Wszechświatem.

Reszta tekstu dotyczącego krótkiej genezy powstania obrazu, oraz samo 10-minutowe wideo u mnie -> http://www.jestemaleksander.pl/2016/03/50-letni-film-zza-kulis-2001-odysei-kosmicznej/

________________________________________________________________
*Więcej treści, ciekawostek i luźnych przemyśleń znajdziesz w tagu -> #prywatnynotatnik lub po prostu subskrybując mój profil.

#ciekawostki #ciekawostkifilmowe #kino #film #filmy #kubrick i trochę #wejscieodzakrystii
Pobierz a.....1 - #prywatnynotatnik

Perełka: 50-letni film zza kulis "2001: Odysei Kosmicz...
źródło: comment_vOPyhk2ryp3qfvl2nwpJQW77EaIP7q4M.jpg