Wpis z mikrobloga

W weekend polatane ale ta 2m od ziemi maks :P "Chiński zwiad" za mało wyważony i chyba źle skalibrowany bo równo nie podnosi się z ziemi.
Myślę nad obniżeniem środka ciężkości ale to wiąże się z wsadzeniem baterii między panele. Przez to nie ma miejsca na PDB i CC3D. Upychał ktoś to "pod pokład" ?

#budujedrona
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kendzik: Można dać pod dolny pokład ale to akurat nic nie zmieni (w tym przypadku) i nie jest powodem niestabilności.

1. Kalibracja żyroskopu.
2. Kalibracja ESC
3. Sprawdź czy silniki (beż śmigieł !!) równo chodzą i startują w tym samym momencie.
4. Śmigła równe? Wyważarka?
  • Odpowiedz
@kendzik: Albo po prostu masz złe ustawienia PID. Pod pokład(tzn. pomiędzy płyty główne) mam wepchnięte regle, Przy małych reglach można jeszcze pdb wcisnąć. Zrobione na dystansach z thingiverse.
  • Odpowiedz
@kendzik: Dobrze skalibruj zyroskop - najlepiej posiłkując się poziomicą. A po uzbrojeniu komputera, poczekaj 15-20 sekund, bo wtedy system się kalibruje do aktualnych warunków.

Środek ciężkości nie powinien mieć nic do rzeczy, chyba, że na prawdę masz to jakoś bardzo przesunięte, ale nie sądzę.
  • Odpowiedz
Mam ten sam problem. Dron dosłownie buja się na wszystkie strony. próbowałem z podkładka pod cc3d jak i bez, i nie robi to żadnej różnicy. Dodam że wersja cc3d atom mini
  • Odpowiedz