Wpis z mikrobloga

TLDR:


Elo mireczki,
Chciałbym wam przedstawić mój nowy projekt, dla którego aż założyłem nowe konto (nie, nie zamierzam go usuwać).
Nie mogłem znaleźć kanału na naszym pięknym #polskiyoutube skupiającym się na recenzowaniu gierek mniej lub bardziej niezależnych. Nigdy nie kręciły mnie letspleje, a czułem, że chciałbym pogadać o gierkach, które mają więcej do zaoferowania niż obecne tytuły AAA. Dodatkowo mam okazję poprawić swoją dykcję i umiejętności "montażu" wideo więc chyba same pozytywy z tego wynikną, a jak komuś to się spodoba i czasem wpadnie coś obejrzeć to już będę wniebowzięty :D

Teraz prośba moja od was byście rzucili okiem na to co stworzyłem i zalali mnie krytyką (ale tą pozytywną także!), a ja w zamian robię dla was małe #rozdajo #rozdajosteam

Najpierw link do filmiku:
https://youtu.be/Ey0VHA08XW0

A teraz rozdajo:
Ogółem mam do rozdania 19 gierek na steam, w tym GTA: VC i COD: Black Ops. Call Of Duty będzie dla jednego z plusujących, natomiast GTA trafi do najlepszego komentarza pod tym postem (odnośnie filmiku żeby nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Jednak kolejne 17 gierek gorszego sortu zostanie wylosowane wśród plusujących na następującej zasadzie:
- jeżeli filmik przekroczy 1000 wyświetleń dodaje pierwszą z brzegu grę
- co 100 wyświetleń dodaje jeden kluczyk (czyli 17 kluczyków przy 2600 wyświetleniach co raczej się nie wydarzy, ale to nic kluczyki zostaną na potem)

Dodatkowo resztę materiałów będę wrzucał pod tagiem #indiedegustator więc jak ktoś jest zainteresowany to zapraszam będzie mi bardzo miło (oczywiście na jutubie też możecie zostawić subskrypcję ʕʔ)

PS Wylosowało zielony kolor przy rejestracji więc wszystkie zielonki starsze od tego postu mogą brać udział w rozdajo, niech stracę!
  • 24
Czy tylko ja jestem taki #!$%@? i odmieniam całą liczbę, czyli w dwutysięcznym piętnastym roku?
@IndieDegustator: głos masz znośny, dykcja spoko, mikrofon, jak napisał @Szarozielony, masz chyba za blisko, więc albo go odsuń, albo zmniejsz jego czułość. Pomysł ciekawy, mało chyba jest polskojęzycznych recenzji gier niezależnych producentów, więc popieram motzno.
@tylkodlanocnego:
po prostu wiem ile rozdajo potrafi zgromadzić plusujących, a chcę zminimalizować liczbę osób, którzy nie czytają postu tylko bezmyślnie klikają na ikonkę plusa
@Szarozielony
audio nagrywałem przez ponad pół godziny przez co znajdowałem się w kilku odległościach od mikrofonu i musiałem to jakoś normalizować w Audacity, ale mam nadzieję, że teraz będzie tylko lepiej :D
co do dziwnych odgłosów - już je zlokalizowałem i wiem jak je wyeliminować więc będzie
@IndieDegustator: Ogarniasz Audacity? Jeśli nie to poczytaj o compressors (nie mam pojęcia czy polski odpowiednik to kompresor), niesamowicie poprawiają dźwięk. Mam wrażenie, że mówisz cicho, żeby nie obudzić kogoś w drugim pokoju. I zwolnij tempo! Napierdzielasz jak na maturze z polskiego ustnego ( ) Ogólnie materiał ok, poza dźwiękiem, a on jest tu chyba najważniejszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@IndieDegustator: Dwie rzeczy, które mi się rzuciły po obejrzeniu:
- źle się słucha, gdy jedynym audio jest twój głos oraz losowe dźwięki z gry; W tym materiale brakowało mi czegoś w tle. Dobrze wpasowałaby się jakaś muzyka klasyczna. Polecam muzykę klasyczną, gdyż można legalnie używać oraz zawsze znajdzie się coś, co pasuje.
- miałem wrażenie, że mówisz wszystko na sztywno, tak nieludzko; Przypomina mi to trochę programy ze starego Hypera, gdzie
@IndieDegustator: Do mikrofonu koniecznie musisz kupić ochronę gąbczastą, bo słychać szmery i każde "sz" "cz" świszczące gdy wymawiasz różne słowa.
Nie wyrzucaj z siebie miliona słów na raz, oraz warto byłoby puścić jakieś dźwięki z gry w tle, cichutko, cichuteńko :D
Mimo to udało ci się mnie do tej gry przekonać, nie słyszałem o niej a sama możliwość interakcji ze znanymi i lubianymi przeze mnie postaciami jest na plus :D Bardzo
@IndieDegustator: Na podstawie filmiku:
♦ Brak muzyki w tle.
♦ Jakieś klikania(?) w trakcie nagrywania
♦ Jak dla mnie troche za duzo wnikania w mechanike gry. Ale zdaje sobie sprawe że to zależy od osoby więc nie traktuj tego jako minus. Ja po prostu oglądam recenzje w miare krótkie i zwięzłe żeby czegos sie z grubsza dowiedzieć o grze.

Ogólnie moim zdaniem bardzo dobry filmik. Imo głos masz dobry, ciekawostki dot.
@IndieDegustator: Masz mojego suba. Zawsze szukam dobrych gier, które pójdą mi na tablecie z windowsem, a który zbyt mocny nie jest (ale jakies prison architecty i stare gothici chodzą więc gry indie są moim targetem od czasu do czasu)