Wpis z mikrobloga

#kariera #pracbaza
Mirki mam dylemat. Aktualnie szukam pracy (branża IT) i kilka dni temu skontaktowała się ze mną pewna firma z propozycją, która wydała mi się bardzo interesująca. Niestety okazało się, że coś pomylili i założyli, że mam większe doświadczenie niż mam w rzeczywistości. Oni są nadal zainteresowani, tylko, że chcieliby mnie na juniora a nie na seniora, tak jak początkowo była mowa. Ogólnie w tej pracy nauczyłabym się nowej technologii, z którą nie miałam wcześniej styczności, za rok-półtora mogłabym wskoczyć na to stanowisko, o którym była mowa wcześniej, a potencjalnie także na kolejne w przyszłości. Moja poprzednia praca nie dawała takiej możliwości - mogłabym tam siedzieć przez najbliższe 10 lat i robić w kółko to samo, bez żadnej nadziei na awans, albo chociaż pracę w innym projekcie/technologii. Problem jest taki, że w tej nowej firmie proponują mi 30% mniej niż w starej. Wiem, że muszę sama zdecydować, ale zastanawiam się co wy myślicie na ten temat.

Dodam, że aktualnie nie pracuję (odeszłam z poprzedniej pracy, zanim znalazłam sobie coś nowego, bo już nie mogłam w niej wytrzymać - wiem głupota, no ale już nic się nie poradzi). Stawka, która miałam w poprzedniej firmie, była dość wysoka, więc możliwe, że nigdzie nie dostanę (na tą chwilę) więcej, ani nawet tyle samo. -30% to poniżej tego co przyjęłam za swoje minimum, ale z drugiej strony nie jest to też stawka, za którą nie jestem w stanie się utrzymać (zostawałoby mi po prostu mniej na koniec miesiąca).

Co myślicie?
  • 6
  • Odpowiedz
@kingszajs: @Kerykejon: zapomniałam dodać, że jestem jeszcze w trakcie rekrutacji w innej firmie i tam dostałabym porównywalną stawkę, co w poprzedniej pracy, ale sama praca podoba mi się mniej.

Ale dzięki za wasze opinie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@megan_: Ja bym brał. Masz szanse nauczyć się czegoś nowego i otworzy ci szanse na awans oraz na lepsze zarobki - jeżeli dobrze zrozumiałem dylemat. Weź pod uwagę że to 30% mniej wynagrodzenia pobierasz w postaci nauki :)
  • Odpowiedz