Wpis z mikrobloga

@progresywny: Nie żaden #rakcontent, tylko tak właśnie sobie wyobrażam prawdziwego katolika. Oczekuje, że osoba prawdziwie wierząca nie będzie mi się narzucać ze swoją wiarą i sama będzie się stosowała do nauk do Chrystusa, w przeciwieństwie do osób, które najgłośniej krzyczą o wartościach chrześcijańskich , a sami np. gardzą druga osoba, tylko dlatego, że ma inne poglądy lub styl życia.
@llllllll: @flager: Z pierwszą częścią się zgadzam. Natomiast druga to już dla mnie jest na siłę na tyle, że w całości brzmi jak sentencja dla gimbusiar. Jak żyć tak żeby pytano mnie o Chrystusa, jeżeli w pierwszej kolejności nic o nim nie wspomnę. Raczej Ci spoza religii nie połączą stylu życia z bóstwem sami z siebie.
@progresywny: Weź poda uwagę, że Paul Claudel, więc w krótkim zdaniu starał się zebrać ideę, co moim zdaniem całkiem mu zgrabnie wyszło w tym zdaniu.

Jak żyć tak żeby pytano mnie o Chrystusa, jeżeli w pierwszej kolejności nic o nim nie wspomnę. Raczej Ci spoza religii nie połączą stylu życia z bóstwem sami z siebie.

Żyć dobrze, zachowywać się zgodnie z dekalogiem (z całym, a nie tylko z wybranymi przez siebie
Weź poda uwagę, że Paul Claudel, więc w krótkim zdaniu starał się zebrać ideę

Ale dziwnie mi się napisało, powinno być:

Weź poda uwagę, że Paul Claudel był poetą, więc w krótkim zdaniu starał się zebrać ideę.
@Jewpacabraa: No i widzisz, ty i pan Braun jesteście zaprzeczeniem aforyzmu Paula Claudela. Dużo gadania o wierze, a czy równie gorliwie przestrzegacie wszystkich punktów dekalogu. Co ciekawe Braun mocno miesza swoją wiarę do polityki, czego nie robił i nie popierał Jezus, a wręcz namawiał do posłuszeństwa wobec zaborcy - "Oddajcie cezarowi to co należy do cezara".
Ciekawe co by dzisiaj prawdziwi "katolicy-Polacy" zrobili z Jezusem, gdyby coś podobnego powiedział.
Mielibyśmy ponowne
@flager:

No i widzisz, ty i pan Braun jesteście zaprzeczeniem aforyzmu Paula Claudela. Dużo gadania o wierze, a czy równie. Co ciekawe Braun mocno miesza swoją wiarę do polityki, czego nie robił i nie popierał Jezus,

Skonczyłem czytac tutaj bo widac ze nie przesłuchałeś , wiec ja nie doczytam . elo
@Jewpacabraa: Czyżbym uderzył w czuły punkt? Może nie obejrzałem, bo nie mam teraz takiej możliwości? Pomyślałeś o tym? Nie odniosłem się do tego filmu, tylko do innych wystąpień pana Brauna, gdzie mocno miesza wiarę i politykę.

Dużo gadania o wierze, a czy równie gorliwie przestrzegacie wszystkich punktów dekalogu.

W tym zdaniu zabrakło znaku zapytania, nie mówię, że spełniasz ten warunek, nie znam cię osobiście, więc nie będę cię oceniał pod tym