Wpis z mikrobloga

W całej tej aferze #uber szkoda mi tych normalnych zwyczajnych kierowców #taxi co to mają w dupie. Tych taksiarzy co to dbają o swoje autko i nie jeżdżą starym okularnikiem kupionym jeszcze z Berlina w 99 jak tam wymieniano taksówki. W klasycznym beżowym kolorze. Z jednej strony nie dziwie się taksiarzom że się w-------ą. Jednak powinni atakować rząd i durne przepisy a nie ubera.

Pamiętam jak w #szczecin ładnych kilka lat temu mocno w rynek wbiła się korporacja taxi4u. Właściciel zaczynał chyba od 2 aut i wszystko ładował w biznes. Obecnie jest chyba największym graczem na szczecińskim rynku. Reszta korporacji stała w miejscu bo przecież mają monopol. A tu przychodzi jakiś koleś i ma czelność im zabierać klientów. Z tego co kojarze to właśnie taxi4u zaproponowała jako pierwsza płatność kartą, obecnie jako pierwsza zaproponowała usługę "buissnes class" gdzie podjeżdzają ładne nowe merce. Oraz jako pierwsza ma apkę do zamawiania taksówek.

I tak taxi4u zdobyła monopol przy niektórych marketach(specjalne postoje tylko dla tej korporacji) Obecnie (tak mi się wydaje bo logo identyczne) rozkręcili biznes z pizzerą (pizza 4you) oraz kebabem (kebab 4you)

Można? Można.

#afera
CreativePL - W całej tej aferze #uber szkoda mi tych normalnych zwyczajnych kierowców...

źródło: comment_jBWvANPZF9FgPcsRKzGKOHcRlAkg3GwK.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mateusz-zp: Pewnie nie. Ale świadczy chyba najwyższy poziom na szczecińskim rynku.


To tak jak z Golemami w szczecinie. Mafia i układy ale restauracje mają z klasą, i to tam zbiera się śmietanka.
  • Odpowiedz
@CreativePL: Ja podobnie jestem zadowolony z Euro Taxi w Rybniku. Ani razu nie trafił mi się nieuprzejmy taksówkarz, ani razu syfu w aucie, ani razu nie czekałem dłużej niż 10 minut (nie licząc weekendowych nocy, ale wtedy też to było do pół godziny, gdy konkurencja mówiła, że za godzinę), raz jak był problem, bo zamówiłem zakupy do domu (oferują możliwość przywiezienia zakupów ze stacji benzynowej za 15 zł) i zaznaczyłem,
  • Odpowiedz
@CreativePL: Ja bardzo nie lubie taxi4you, moze po prostu mialam pecha, ale zawsze, albo spozniona meeega, albo beda za pol godziny albo w ogole sie nie pojawialy.

Osobiscie uwielbiam radio taxi z tymi starymi mercami (w srodku zawsze zadbane, skorzane siedzenia i mili kierowcy) ZAWSZE w 5min.

Z Golemami masz racje, ale restauracje sa gitolo i podobno dobrze pracownikow traktuja. :)
  • Odpowiedz
@CreativePL: Czy pamiętasz może czasy w których Telekomunikacja Polska była monopolistą na polskim rynku? No. Jak pamiętasz, to powinieneś sam sobie zadać pytanie czy jako konsument na pewno wolisz stanąć po stronie przedsiębiorcy. Monopolizacja rodzi patologie z których potem przez dekady można się nie wygrzebać.
  • Odpowiedz
@meokong: Była monopolistą bo takie a nie inne przepisy funkcjonowały. Identycznie jak monopol PP na listy zwykłe. Z resztą porównujesz państwową spólkę do prywatnego przedsiębiorstwa. Każdy posiadający własną firmę dąży do monopolu, i nie ma w tym nic złego.
  • Odpowiedz
@CreativePL: Na taksówki w Szczecinie nie mogę narzekać. Zawsze czysto w środku mili kierowcy, przyjeżdżają na czas i do tego cena niska. Jadąc z dworca w okolice Turzyna średnio 8 zł płacę, gdzie w Gliwicach za podobną trasę wychodzi 16. Ostatnio nawet udało mi się 5 złotych zmieścić :D Nie wiem, czy jechałam taxi4u, ale myślę, że w piątek wypróbuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz