Wpis z mikrobloga

@#!$%@?: przede wszystkim nie możesz mieć samochodu rejestrowanego na Ciebie w Polsce .. Potem zaświadczenie od ubezpieczyciela ile tej zniżki masz (muszą być podane w latach), i dalej to w zależności od ubezpieczyciela UK (o ile honoruje zagraniczne zniżki) - tłumaczenie przysięgłe tego zaświadczenia bądź nie. Ogólnie padaka z tym jest i nigdy ten proces nie jest łatwy i przyjemny :P
  • Odpowiedz
@#!$%@?: sprawdzą bardzo prosto .... na zaświadczeniu o ubezpieczeniu nie będzie daty "zakończenia" tylko infromacja, że ubezpieczenie ciągle trwa na Twoje nazwisko ... uwierz mi - przerabiałem to
  • Odpowiedz
  • 0
@vertoo: no co Ty gadasz....??? :| poważnie o tak o???!!! To mam rozumieć że nie dostanę tutaj w uk żadnych zniżek jak nie pozbede się auta w Polsce?
  • Odpowiedz
@#!$%@?: dokładnie tak ... tak to działa. W UK zniżki możesz "zbierać" tylko na jednym aucie a nie na kilku (lata zniżek nie sumują się mając kilka pojazdów - traktowane są osobno, a sumować możesz dopiero jak pozbiędzięsz się jednego). Poczytaj o "przenoszeniu ubezpieczenia" i wszystko będzie jasne.

Porada: W moim przypadku darowizna auta na tatę rozwiązała problem. Podpisujecie, wysyłasz do ubezpieczalni i formalnie nie masz auta. Minus: Ktoś musi to auto
  • Odpowiedz
@#!$%@?: w Tesco pytałem nie akceptują, elephant to nie wiem, generalnie idź bezpośrednio na stronkę admiral i sprawdź tam, ostatnio mam tam najtańsze oferty
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Aviva i AdrianFlux akceptuje napewno bo tesciowi w avivie bralem wiec @loonyPL slabo przerobiles temat. Wystarczy mail albo druk z ubezpieczalni w Polsce potwierdzajacy lata i oczywiscie musi byc ubezpieczenie w Polsce zakonczone - tzn jak pisal @vertoo nie mozesz miec ubezpieczonego na Ciebie auta w Polsce. Tu jest to inaczej rozwiazane. Mozesz posiadac dwadziescia aut a miec ubezpieczone np tylko jedno a inne moga byc ubezpieczone na kogos innego. Ty
  • Odpowiedz
@loonyPL: Tesc bral w Avivie. Wzieli polskie znizki bez problemu. Polska ubezpieczalnia tescia przeslala mi ten raport z jego latami bezwypadkowymi w dwoch jezykach a ja to przeslalem jako zalacznik mailem do Avivy. Pozniej przyszlo od nich pismo z akceptacja znizek i nowa cena ubezpieczenia. W Adrianie nie bralem ale Anglicy bardzo chwala i polecaja.
  • Odpowiedz
@dob3k: to chciałem wytłumaczyć, ale chodziło mi bardziej o fakt przeniesienia zniżek z Polski - tj "z jednego auta na drugie" czyli de facto musisz pozbyć się pierwszego
  • Odpowiedz