Wpis z mikrobloga

Jaki monitor głównie do gier? Zależy mi na 24 calach oraz cenie w okolicach ~1000 zł (im mniej tym lepiej).

Z opinii i recenzji na forach dużym faworytem i najbardziej polecanym monitorem jest Dell P2414H.

Czy ktoś posiada taki model monitora i byłby wstanie opisać swoje odczucia?

#pcmasterrace #monitory #csgo
  • 15
  • Odpowiedz
@theANDR3: 144hz to fajna sprawa, za 1200PLN jest fajny monitor BenQ XL2411. I jest to przy 60hz OGROMNA różnica, nie pożałujesz dołożenia 200zł :) Ewentualnie możesz poszukać używki. Polecam ;]
  • Odpowiedz
@theANDR3: Mam ten monitor i jestem bardzo zadowolony. Na temat monitora wypowiadałem się tutaj http://www.wykop.pl/wpis/15655577/#comment-52996691 . Dodam jeszcze, ze podstawa monitora ma regulacje wysokości (czego o dziwo nie ma w każdym monitorze)
Możesz jeszcze zastanowić się nad nowszym modelem U2414H. Jeśli nie potrzebujesz większego odświeżania albo matrycy TN czy większej rozdzielczości, to moim zdaniem nie znajdziesz monitora z lepszym stosunkiem parametrów do ceny.
  • Odpowiedz
@theANDR3:
Odczucia?
Różnice widać już w ruchu kursora na pulpicie. A o grze nawet nie będę wspomniał. Ogólnie spory skok jeśli chodzi o komfort i odczucia z grania. Mówię tu oczywiście o monitorach do grania które mają 144hz a nie o Dellu który podałeś wyżej. Sam napisałeś że szukasz monitora głównie do gier.

Jaki monitor?
Niestety tysiąc to trochę mało jeśli chcesz w pełni nowy monitor. Spóźniłeś się trochę gdyż na
  • Odpowiedz
@theANDR3:
Aby w pełni odczuć przewagę odświeżania musisz dostarczyć tyle klatek na sekundę co monitor jest w stanie odświeżyć. Czyli logiczne że pasuje mieć te 150 w CS:GO

W czym odczujesz? We wszystkim. Ale w jakim stopniu? A to już zależy od twojego sprzętu. A on niestety jest nie wystarczający.

Dla przykładu gram na kompie podanym wyżej.
Grając w fife wybiera się w ustawieniach ilość fps (30, 60, max). Zawsze grałem
  • Odpowiedz
@theANDR3: Serdecznie zachęcamy do złożenia zamówienia u nas - dodatkowo monitor Dell P2414H aktualnie objęty jest też promocją darmowej dostawy - zapraszamy :)
  • Odpowiedz