Wpis z mikrobloga

To uczucie gdy szukam info na temat amplitunera a trafiam na fora dla #audiofile gdzie się rozpisują że za danym modelem "przemawia bardziej dynamika niż koloryt", barwa Dawn Upshaw była chłodna, że za konturowość i dynamikę należą się plusy, że "bumienia na basie były nieco mniej dokuczliwe", że "Niedosyt kolorytu był odczuwalny również w przypadku talerzy", że źródła były stabilnie i dobrze zogniskowane, albo że "Atak stopy, jej zwartość i szybkość były na najwyższym poziomie w teście"

K---a a ja chcę wiedzieć jak podłączyć kolumnę która niby potrafi 4 i 8 ohm a ja nawet nie wiem czym to się będzie różniło oraz jak najlepiej podłączyć tę kolumnę, bo ma 4 wejścia (domyślam się że osobne dla dużego głośnika osobne dla małych, a domyślnie są scalone razem taką blaszką)

#audio
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@list86: 4 terminale czyli kolumna ma bi-wiring. Jeden ch*j czy pod gorne czy dolne- sa przeciez polaczne. Jak wywalisz blaszki mozesz podlaczyc osobno wysokie i niskie tony, ale wtedy potrzebujesz min 4 zylowego kabelka. CO do impedancji- ona i tak nie jest stała. Podaja np 8ohm a potrafi spasc do 3,5- takze tym tez nie zaprzataj sobie glowy
  • Odpowiedz
@list86: najpierw się śmiejesz że audiofile potrafią się zagłębić w swoją pasję i używać wyrafinowanego słownictwa a później prosisz nas o pomoc.

  • Odpowiedz
@list86: tak naprawdę najważniejsze jest żeby tobie się dźwięk podobał i sprawiał Ci radość z muzyki, a jak nie słyszysz różnicy pomiędzy sprzętem za 2k a sprzętem za 10k to po co dopłacać te 8k niezależnie jak bardzo wysublimowane są recenzje tego droższego.... #audiovoodoo
  • Odpowiedz
@MichaI: jedna rzecz to stosowanie określonych parametrów technicznych, rozmowa o maksymalnej mocy, impendacji itp a inna rzecz to wymyślanie słów by określić coś co im się wydaje że słyszą :P

"Atak stopy"

poza tym pomocy szukam na google a trafiam na audiovoodoo, to jest sens wpisu
  • Odpowiedz
@MichaI: w sumie już podłączyłem i gra, tylko się zastanawiam czy warto w ten bi-wiring się bawić


nawet nie do muzyki, prawie wyłącznie do filmów
  • Odpowiedz
@list86: ojojoj biedaku- DŻAMO s606-wincyj głośników nie szło tam wrzucić :) Dobrze, że z Yamaha, przynajmniej masz dobre połączenie. Tym bardziej, że ampli Yamahy 'grają' od seri 6xx ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz