Wpis z mikrobloga

929 839 - 25 = 929 814
#rowerowyrownik

Podliczenie skrytek geocachingowych:
1266 - 15 = 1251
#2000keszy

Poranny wyjazd na rower przeciągnął się trochę z powodu poszukiwanych skrytek. Wybrałem fragment trasy GO WRO, czyli Geocachingowej Obwodnicy Wrocławia. Znalazłem 15 skrytek. Nie jestem zwolennikiem tego całego projektu GO WRO. Skrytki są poukrywane co kilkaset metrów i zazwyczaj to wciśnięty gdzieś pojemnik rozmiaru mikro. Według mnie to takie pójście na ilość, żeby poprawić statystyki, bo większość z tych skrytek wcale nie pokazuje czegoś wybitnie ciekawego. Jak już robić taką "obwodnicę", to raczej w wybranych punktach kontrolnych, żeby naszkicować tę całą trasę rowerową. Tak czy inaczej wyjazd udany. W połowie trasy wyszło szło słońce, więc przyjemnie się jechało.

#geocaching #opencaching
  • 4
Skrytki są poukrywane co kilkaset metrów i zazwyczaj to wciśnięty gdzieś pojemnik rozmiaru mikro. Według mnie to takie pójście na ilość, żeby poprawić statystyki, bo większość z tych skrytek wcale nie pokazuje czegoś wybitnie ciekawego. Jak już robić taką "obwodnicę", to raczej w wybranych punktach kontrolnych, żeby naszkicować tę całą trasę rowerową.


@Wykopaliskasz: Mam podobne odczucia. Sporo geościeżek jest robionych na siłę, bez większego pomysłu. Co to za temat - obwodnica
@faramka: z tego co widzę, to każdy pagórek się kwalifikuje do tej ścieżki:) Ja kiedyś znalazłem kesza dedykowanego najwyższej górze w danym województwie i jej nie ma w ścieżce, bo w nazwie nie ma "góry", "pagórka", "wzgórza" itp.
Już teraz jest problem, bo jedna skrzynka nie może należeć do wielu ścieżek.
Dla mnie pomysł był na początku spoko, ale w praktyce jest sporo niedoróbek, no i do tego doszła keszerska "kreatywność"