Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu (z 2-3 miesiące) trzymam się swoistego 'planu' robionego na szybko, wszystko robię po 3 serię

Pompki 25x3
Podciągnięcia, tutaj różnie, ale starałem dobierać tak, by w ostatniej serii wyciskać z siebie wszystko, więc seria wychodzi mnie więcej 7x3 przy czym ostatnia to czasami 10 lub więcej.
Brzuszki 20x3
Unoszenie nóg 25x3
Scyzoryki 25x3
Robienie kółek w powietrzu 25x3
Przysiady 20x3
Podciągnięcie nóg zwisając na drążku 10x3

Na koniec 3 serii robię planka 2:30

I tu pytanie o was, bo macie większe doświadczenie, co dodać, co wywalić z tego mojego 'planu'?

Możecie się śmiać, że to gówno a nie trening, ale mnie te ćwiczenia zmieniły z typowego ultra suchoklatesa w mini koksika zdolnego otwierać słoiki bez pomocy mamy, także jest mocny progres. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#kalistenika #streetworkout
  • 20
@Pertaseth: Tak jak pisałem, ogromne. Zaczynałem z praktycznie zerową siłą, max 10 pompek i to był limit, podciągnięć max 3 w dodatku nie pełne, tylko połowiczne. (nie opuszczałem się na sam dół, tylko zatrzymywałem w połowie) Dla mnie to wiele ; )

@Sq-bi: Z obciążeniem swojego wstydu, że mam tak #!$%@? plan :V
@NH35: Wade do grafoman. Na siłę jest 5-8, a żeby Skazanego dało się stosować, to trzeba go przerobić.

https://www.reddit.com/r/bodyweightfitness/wiki/kb/program_reviews

Convict Conditioning

The general consensus on this subreddit is that you'll have to make some modifications.


You do not have to do reps at a slow pace as Paul Wade says. Faster reps at a 10x0 pace (1 second down, no pause in the bottom, explode upwards, no pause at the top)
@NH35: to program kompletny, nie ma sensu go zmieniać. Ja ćwiczę od lipca i jestem na ostatnich/przedostatnich ćwiczeniach. (Teraz powoli ogarniam podciągniecia w siadzie L).
Proponuję Ci robić go przez miesiąc i będziesz już miał wiedzę która pozwoli Ci samemu zadecydować. Dopóki nie wiesz po co coś zmieniać to trzymaj się tego co wymyślili ludzie który się na tym znają.
Gwarantuję że wade przy tym to bajkopisarz a czytałem go nawet
@NH35: Dla mnie nie jest monotonny, po 2-3 tygodniach przechodzę do kolejnych ćwiczeń, tak że ja nie kombinuję, ale jeżeli jesteś już wysoko w ćwiczeniach zobacz to:
http://antranik.org/bodyweight-training/ - plan dla średnio-zaawansowanych (jeżeli kończysz poprzedni) z rozbiciem partii ciała na różne dni.
Mnie jednak motywuje przechodzenie na kolejne stopnie i trudniejsze ćwiczenia, a robienie tego systematycznie to najlepsze droga do postępów. Inaczej rzecz biorąc ja nie widzę sensu w przeplataniu tego