Wpis z mikrobloga

Mój #niebieskipasek ma problem z zatokami. Zatkało go solidnie, usiadł przed kompem i szuka domowych sposobów na odetkanie. Mruczy coś tam, widać że nie podoba mu się rozwiązanie, w końcu nie wytrzymał i pyta:
- ty, gdzie można kupić parówki z majerankiem?
- #wtf ??
- No bo w necie piszą, że najlepsze na zatoki są parówki z majeranku na twarz. Tylko co ja mam z taką parówką zrobić, obłożyć twarz czy zjeść?

#truestory #logikaniebieskichpaskow #heheszki
  • 20
@oh_cherry: parówki z majeranku :D :D

-Idź do sklepu i kup czarnuszkę (takie czarne ziarenka)
-przesyp do jakieś czystej szmatki, zawiąż, daj niebieskiemu
-niech pomiętoli ten pakunek w łapach aż zaczną mocno pachnieć i niech to wdycha (czarnuszka ma mało przyjemny zapach ale jest skuteczna)
@oh_cherry: Kup w aptece 0,9%NaCl vel sól fizjologiczną,płyn Lugola,wodę utlenioną i zakraplacz. Do ampułki z solą fizjologiczna,(bodajże 10ml) dodaj 2 krople wody utlenionej i 1 kroplę płynu Lugola. Niebieskiego połóż wygodnie z głową lekko w dół,ostrzeż ze będzie trochę piekło go w nosie ,ale żeby chwilkę wytrzymał z zakroplonym nosem,później niech sobie to wysmarka po prostu.Ja miałam wieczne problemy z zatokami i zawsze pomagało,a teraz to juz w sumie nie trafiają
Kup w aptece 0,9%NaCl vel sól fizjologiczną,płyn Lugola,wodę utlenioną i zakraplacz. Do ampułki z solą fizjologiczna,(bodajże 10ml) dodaj 2 krople wody utlenionej i 1 kroplę płynu Lugola.

@erysipelothrix: skąd ten sposób? Płyn lugola nie reaguje jakoś z wodą utlenioną (nie odbarwia się choćby)? Sam mam problem z przewlekłymi zatokami, stosowałem już betadine (też z jodem) i osobno rozcieńczoną wodę utlenioną z przeciętnym skutkiem, ale nigdy nie myślałem, żeby to razem łączyć,