Wpis z mikrobloga

Cześć!
Zgodnie z prośbą @lubiepiwo i @MrocznyBrokul moje małe podsumowanie #wrocloverb okiem nowicjusza.

Niestety przedpołudniowe prezentacje będę musiała odrobić na youtubie, więc na ich temat się póki co nie wypowiem :D
Wiedziałam, że będzie tak, że jeśli nie będę zapisywać notatek na bieżąco, to po weekendzie wiele nie będę w stanie powiedzieć o poszczególnych prezentacjach ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Najbardziej wartościową prezką była dla mnie zdecydowanie ta o zasadzie podstawienia Liskov - zarówno przez sposób prowadzenia, jak i informacje przedstawione - zmotywowała mnie do zgłębienia tego tematu.

Wojna edytorów? Głównym punktem programu było bodajże 45-minutowe przedstawienie RubyMine przez pracowniczkę JetBrains, następnie ludzie przedstawiali swoje ulubione tricki i konfiguracje poszczególnych edytorów.
Drugiego dnia panel miał charakter dyskusji i dotyczył deployowania aplikacji railsowych.

Dziękuję bardzo autorowi za lightning talka (Michał Muskała? Nie wiem czy ma tu konto:)) na temat Google Summer of Code. Dotychczas rozważałam zgłoszenie się, ale nie byłam pewna, czy jest sens. Teraz na pewno spróbuję, ponieważ program wydaje się być arcyciekawy :)

Na konferencji na pewno nie brakowało tego, co zauroczyło mnie w świecie Ruby: tej super społeczności. () Udało mi się nawiązać parę znajomości + mam ogromną motywację do dalszego rozwoju.

Z tego co zauważyłam, na przerwach i co mniej ciekawych prezkach królował Snapchat i Faster than Light. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do zobaczenia za rok!

#wroclaw #programowanie #ruby #gsoc
  • 3
@Wozyack: dzięki wielkie za radę! :) Właśnie problem w tym, że chcę się rozwijać, ale czasem staję w punkcie, gdzie nie wiem, za co się wziąć jako następne, więc takie drogowskazy są na wagę złota :)
@Chacha: ciekawa wydaje się ta konferencja, ciekawe czy są też w okolicy takie pod Pythona albo JSa.

Zasady SOLID trzeba poznać i warto się ich stosować, do tego też po prostu KISS I DRY i jeśli faktycznie będziemy się do tego stosować, to kod będzie znacznie lepszy - niezależnie od języka ;)