Wpis z mikrobloga

@mxmilian: Jaki masz budżet? Powiem tak: W Krakowie widziałem fajną realizację garnituru (tweedowy co prawda, na zdjęciach) w pracowni Andrzeja Kuci i to tyle mojego obcowania z krakowskim bespoke. Podejrzewam że koszt igły (szycie, dodatki zapewne) to okolice 2 tysięcy. Materiał - tutaj górnej granicy nie ma praktycznie, ale granatowych wełen wybór jest duży. Jak trochę za drogo - Suit Supply (3 sylwetki, różne modele, sporo rozmiarów, darmowa dostawa - eksperymentuj, mierz, odsyłaj, aż trafisz na ten najlepiej leżący) + poprawki. Jak nadal za drogo to rodzime sieciówki (Bytom, Vistula, Lavard, Próchnik i tak dalej, i tak dalej) - szukasz 100% wełny w granatowym kolorze, potem zanosisz do krawca na poprawki. http://macaronitomato.blogspot.com/2010/05/jak-powinie-lezec-garnitur.html http://macaronitomato.blogspot.com/2011/07/kupujemy-garnitur-z-wieszaka.html

Jeśli chcesz się dodatkowo wyróżnić, uszyj u krawca kamizelkę (jeden rząd, pięć guzików, bez klap) z jakiegoś ładnego materiału, kontrastującego - IMO szary w kratę księcia Walii jest świetny. Kontrastowy, ale dobrze pasuje do granatów - wybrałbym matową wełnę, zapewne flanelę. Nie powinna być super droga.

Dobre buty to koszt zaczynający się koło 600 złotych pewnie (zajrzyj do Milera i na sklep.klasycznebuty.pl), takie z przyzwoitym wzornictwem - 370. W tej cenie ciężko o coś lepszego w regularnej ofercie (na szczytach wyprzedaży da się, ale to zawsze niepewność czy będzie). Jeszcze taniej to nie wiem, może polecany tu Nord - weź sobie te z linka wyżej na wizualny wzór i staraj się wybrać w dostępnym budżecie jak najbardziej podobne pod kryterium kontrastowych przeszyć, dodatkowych wstawek, różnych typów skór etc. - zauważysz że te z wyżej sa bardzo proste i nie ma tam zbędnych dodatków w postaci rozciągliwych gumek czy czerwonego szwu w poprzek buta. NIE bierz butów ze skóry lakierowanej, które bez żadnych kosmetyków świecą się i błyszczą jak lustro (np. Loake 200B) - słabo się złamią i będą bardzo marnie wyglądać po noszeniu z uwagi właśnie na tą apreturę nabłyszczającą - a zmarszczki w niej jeśli da się usunąć to dużo trudniej niż pokryć kremem zwykłą
  • Odpowiedz
@mxmilian:

Jednak w tym przypadku jedynym słusznym wyjściem jest szycie na miarę, jak myślę.


Jeśli nie masz nietypowej sylwetki, to myślę, że lepiej kupić dobry RTW i zrobić poprawki, a zaoszczędzone pieniądze dołożyć do butów yanko. #pdk
  • Odpowiedz
@Xune: Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Teraz wiem jakich marek i materiałów szukać.
Za garnitur jestem skłonny zapłacić 2-3 tysięcy PLN. W całości swojego ubioru chciałbym się zmieścić w 5 tysiącach. Oczywiście szukam 100% wełny, co prawda nie wiem jaka gramatura, ale myślę, że sprzedawca/krawiec doradzi coś odpowiedniego do moich potrzeb. Kamizelka jak najbardziej tak. Jestem fanem takich kompozycji jak ta Jednak moim problemem jest to, że nie potrafię po pierwsze
  • Odpowiedz
Buty polecam domeno a garnitur ewtex ale patrząc na wpisy wyżej to może Ci nie przypasować ale nie ma co patrzeć na cenę bo ich garnitury są super
  • Odpowiedz
@mxmilian: Po kolei:
Jeśli masz taki budżet to możesz albo zamówić dobre RTW (Ready to Wear) - Suit Supply i poprawić u krawca (IMO opcja preferowana jeśli masz w miare typową sylwetkę) albo szyj na miarę u krawca (jeśli chcesz dla prestiżu, personalizacji, masz nietypową sylwetkę). Z materiałami doradzi Ci krawiec, ale zapamiętaj kilka rzeczy które chcesz przekazać odnośnie kroju krawcowi: wytaliowany, małe wypełnienie ramion, wysoko podkrojona pacha, wysoka kozerka, szerokie klapy (gorąco polecam w szpic, ale to kwestia preferencji). Szara kamizelka w kratę księcia Walii do granatowego garnituru (jak picrel) to świetna sprawa.

Angielskie marki koszul - pojedyncze egzemplarze w TK Maxie albo zamawianie z UK. Ale dobry Lambert z tkaniny od renomowanego producenta będzie też okej.

Goździka nie trzeba. Jeśli w ogóle chcesz jakiś dawać to goździk, ale nie trzeba. Klasycznym rozwiązaniem jest wsadzenie go, ale dopóki nie zapodasz tam całego bukietu nie
  • Odpowiedz
@mxmilian: Pamiętaj że nie jesteś dodatkiem do panny młodej tylko równorzędną stroną. Twój outfit NIE musi być spójny (tj. identyczny) z kolorem panny młodej. Chcesz nawiązać, nawiąż detalami (kolor kwiatka np.). Nieważne czy partnerka będzie w sukni białej, kremowej, ekri czy zgniłozielonej, koszulę dobierz do swojego stroju (tj. białą).
  • Odpowiedz
@Xune: Szkoda, że nie ma nigdzie w pobliżu sklepu SS. Jeszcze nigdy nie byłem zadowolony z tego co dostałem ze sklepu internetowego jeśli chodzi o ubrania. Lubie zobaczyć na żywo, przymierzyć, dotknąć, zapytać obsługi. Wydaje mi się mam typową sylwetkę, ponieważ mam problem kupić swój rozmiar na wyprzedażach ()
Może powyżej ująłem to zbyt delikatnie, ale prawda jest taka, że ich garnitury garnitexu wyglądają na żywo
  • Odpowiedz
@mxmilian: @Xune: jednak trochę glupio będzie wyglądac jaskrawo biała koszula młodego do sukni ecru panny młodej, nie pisałam o identyczności, ale o stworzeniu spójnego obrazu. Oczywistym jest, ze smoking srednio będzie wyglądał przy sukience plazowej panny młodej.
@Xune: tak na marginesie, sprawiasz wrazenie egoisty, bez urazy( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mxmilian: Sklepu SuSu pewnie nie ujrzymy za szybko w kraju, ale jeśli masz kartę walutową to naprawdę warto. Darmowa dostawa i zwrot, stracić możesz na różnicy kursów, ale szczerze mówiąc SuSu RTW przebije 90% rodzimego RTW. Nie mam na myśli tylko materiałów - Bytom też szyje z wełen od uznanych dostawców - ale również kroju. Jeśli jesteś przygotowany finansowo na kupno czegoś lepszego to IMO warto spróbować - naprawdę poczujesz
  • Odpowiedz