Wpis z mikrobloga

Napisałem list otwarty do prezydenta miasta #zielonagora w którym poruszam wiele tematów. Narysowałem też #logo aby skłonić go do refleksji nad faktem, że nic nie robi w kwestii promocji naszego miasta.

http://markazielonejgory.pl/

Interesuje mnie Mirki Wasze zdanie. Nie tyle na temat logo, co na temat kwestii promocji naszego miasta. Ale to co narysowałem też można krytykować :)

#cbow #grafika
Pobierz katalizat0r - Napisałem list otwarty do prezydenta miasta #zielonagora w którym porus...
źródło: comment_qIhzTh2Ish6PNHWE48NUymQAfL10wtEU.jpg
  • 14
@skinrunner: Tak właśnie chciałem zrobić. Wskazać możliwość rozwiązania....

Realizacja koncepcji marki miasta to zadanie dla zespołu ludzi. Nie powinno być robione pod impulsem w ciągu kilku dni.

Liczę, że uda mi się skłonić prezydenta miasta do kontaktu ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Uzytkowej, którzy wskażą odpowiednią ścieżkę realizacji. Chciałbym abyśmy zrobili to bardziej jak Słupsk, a nie Pomorskie.
@katalizat0r: logo całkiem zgrabne, podoba mi się, ale moim zdaniem te z zarysem ratusza i wzgórzem lepsze :)
i wcale nie próbujemy ogłosić światu tak jak napisałeś, że "słuchajcie mamy ratusz", (czyli ty ogłaszasz - słuchajcie mamy winogrona( )) tylko jest on charakterystyczną budowlą w ZG
@katalizat0r: No i co ? Logo jest przedstawiane bez tych załączników które pokazują jak to wiele się w nim mieści... logo jest małe i ma być charakterystyczne, Twoje kojarzy mi się tylko z winogronami i tyle. I moim zdaniem jest spoko, ale lepsze niż obecne nie jest.
@tab04: nie rozumiem Twojego obecnego zdania, ale je szanuję. Nie dlatego, że uważam moją propozycję za porywającą, ale dlatego, że obecne logo uważam za tragiczne. Ale dzięki za opinię :)
@katalizat0r: Fajnie, że próbujesz zrobić coś z tym faktem, ale jeśli do tej pory prezydent nic z tym fantem nie zrobił, to po twojej sugestii możliwe, że skończy się to w taki sposób, że STGU zostanie olane, bo powiedzą, że no jakiś konkursik by się przydał, ale po 1k PLN trzeba przygotować dla kilku wybranych projektantów/studiów graficznych, a potem nie małą sumkę za wygrany projekt. Prezydent powie, że no way, skończy
@majorponury: Chce mi się, bo świadomie wybrałem Zieloną Górę jako miasto w którym się zestarzeję :) Wiem, że promocja to nie tylko logo, to tylko dodatek. O czym piszę w liście

@dobrywieczor: Mam nadzieję, że się mylisz. Z drugiej strony gorzej już być nie może z promocją ZG.
@katalizat0r: Logo całkiem ładne, te w załączniku wyglądają naprawdę PRO, choć na pierwszy rzut oka zbyt przechylone i mam wrażenie że czegoś brakuje - no ale to tylko mój pkt widzenia. Z kolei obecne miejskie w logotypie nie ma w ogóle elementów winobraniowych (jest bardzo ogólne) - więc nie jest lepsze i rozumiem Twój punkt widzenia - identyfikacja wizualna ZG jest czymś co możnaby naprawić.

Fajnie by było mieć logo i