Wpis z mikrobloga

@Kampala: Heller najlepiej popularyzuje swoją schizofrenię. To katolik, który napycha się nauką i wydala różne dziwne farmazony. Nie może być obiektywnym badaczem przyrody, bo jego nadrzędnym założeniem jest istnienie boga. Facet jest oficjalnie związany i zobowiązany do przestrzegania zasad KK i jego dogmatów. Jego sceptycyzm kończy się tam, gdzie zaczyna się wiara w Jahwe, nauki Jezusa, życie pozagrobowe itd. Fakt, że ma dużą wiedzę z zakresu kosmologii, fizyki, filozofii itp., nie powinien przysłaniać celu jaki przyświeca jego działalności.

Jego zdaniem nieformalne zaangażowanie pojedynczych księży w badania naukowe jest niewystarczające, a poza tym może się kończyć pseudonauką


Brzmi pięknie, ale to zwykła zasłona dymna. Hellerowi marzą się większe wpływy Kościoła w świecie nauki. Chciałby podobnie jak fundacja Templetona, która hojnie go już wynagrodziła, wzmocnić ideologię chrześcijańską i wesprzeć ją od strony środowisk naukowych. Nie oszukujmy się, to dobrze zorganizowana instytucja, w której Heller jest tylko jednym z
  • Odpowiedz
@Durb: Wykłady Hellera zawierają od groma treści, z którymi nie mogę się zgodzić. Jednak to nie jest samo w sobie złe, bo po pierwsze mam tego świadomość i mogę swobodnie pomijać niektóre treści, a po drugie warto narażać się na dyskusję, bo poglądy których nie potrafisz obronić najwyraźniej nie są tego warte. Przynajmniej ja tak do tego podchodzę.

Poza tym warto zauważyć, że na stronie i kanale yt Copernicus jest
  • Odpowiedz