Wpis z mikrobloga

@qrptonim: Narty, stabilniejsza pozycja. Na płaskiej desce możesz pojechać (i to w sumie nie do końca) tylko w przypadku jak masz z rana sztruks, pozniej niewykonalne. Taki problem w nartach nie występuje. No i też dużą rolę odgrywa długość sprzętu...
@Zord0n: nie jeździlem na nartach, właściwie snowboard od 9 lat i nie znam narciarza ktory szybciej jeździ ode mnie ale z racji ograniczonej populacji narciarzy ktorych znam nie kategoryzuje. Chcialbym po prostu dowiedziec sie dlaczego narty sa uznawane za szybsze
@qrptonim: ogólnie narty raczej mniejszą powierzchnię maja przez co wytwarzają mniejsze tarcie co może powodować większe prędkości. Mogę się mylić, ale tak to sobie wyobrażam xD
@qrptonim: Sam na nartach jeżdże 10 lat albo i więcej i nie pamiętam żeby w ostatnich 3 latach gdziekolwiek na stoku wyprzedził mnie snowboardzista. Ale narciarze też mnie rzadko wyprzedzają bo po prostu lubię #!$%@?ć.
@Zord0n: nudziłem sie kiedys na relatywnie krótkim stoku i właczylem w telefonie speedview, udało mi się dojść do 107 km/h. Problem jaki ja zaobserowalem jest taki że ułamek ludzi potrafi jechać na krawędzi