Wpis z mikrobloga

@qrptonim: nie ma co argumentować, narty są szybsze i tyle. W ogóle jak lubisz adrenalinke i prędkość to tylko narty, jak lubisz poskakać poturlać się to snowboard lepszy, dla każdego coś dobrego.
  • Odpowiedz
@qrptonim: Narty, stabilniejsza pozycja. Na płaskiej desce możesz pojechać (i to w sumie nie do końca) tylko w przypadku jak masz z rana sztruks, pozniej niewykonalne. Taki problem w nartach nie występuje. No i też dużą rolę odgrywa długość sprzętu...
  • Odpowiedz
  • 0
@Zord0n: nie jeździlem na nartach, właściwie snowboard od 9 lat i nie znam narciarza ktory szybciej jeździ ode mnie ale z racji ograniczonej populacji narciarzy ktorych znam nie kategoryzuje. Chcialbym po prostu dowiedziec sie dlaczego narty sa uznawane za szybsze
  • Odpowiedz
@qrptonim: ogólnie narty raczej mniejszą powierzchnię maja przez co wytwarzają mniejsze tarcie co może powodować większe prędkości. Mogę się mylić, ale tak to sobie wyobrażam xD
  • Odpowiedz
@qrptonim: Bo są zwrotniejsze, bezpieczniejsze i przy większych prędkościach szansa upadku jest mniejsza niż na snowuboardzie przy porównywalnych umiejętnościach użytkowników
  • Odpowiedz
@qrptonim: Sam na nartach jeżdże 10 lat albo i więcej i nie pamiętam żeby w ostatnich 3 latach gdziekolwiek na stoku wyprzedził mnie snowboardzista. Ale narciarze też mnie rzadko wyprzedzają bo po prostu lubię #!$%@?ć.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zord0n: nudziłem sie kiedys na relatywnie krótkim stoku i właczylem w telefonie speedview, udało mi się dojść do 107 km/h. Problem jaki ja zaobserowalem jest taki że ułamek ludzi potrafi jechać na krawędzi
  • Odpowiedz
@qrptonim: tutaj akurat nie ma zbyt dużego miejsca na flame, narty są szybsze.
Co do oporów powietrza, na nartach możesz przyjąć dużo lepszą pozycję niż na desce.

Ale co ci będzie sprawiało większą przyjemność to już inna sprawa :)


@kobietanawykopie: TYLKO NARTY
  • Odpowiedz