Wpis z mikrobloga

Onet jak zwykle w formie:

Tytuł: Ile kosztuje cud. Wewnętrzny audyt wstrząsnął Watykanem

Tymczasem w tekście: "Na cały proces składa się dogłębna analiza wszelkich dokumentów uwierzytelniających oraz świadectw dokonania cudu przez kandydata. Cud za wstawiennictwem kandydata jest wymagany w procesie beatyfikacyjnym. To, czy nie był efektem jakiejkolwiek ziemskiej interwencji ocenia szerokie grono ekspertów z wielu dziedzin (m.in. teologów). Przy kanonizacji grono to jest często jeszcze szersze, bowiem wymagane są dwa cudy."
I dalej o kontrowersjach dotyczących kanonizacji. Ale o kupowaniu cudów? Nic.... Brawo!

#4konserwy #bekazlewactwa #kosciol #chrzescijanstwo #katolicyzm
centryfuga - Onet jak zwykle w formie:

Tytuł: Ile kosztuje cud. Wewnętrzny audyt w...

źródło: comment_vMKvkc9AAWm7j8ys4TQjY7cn3Yzu3Xgn.jpg

Pobierz
  • 2
Ale o kupowaniu cudów? Nic....


@centryfuga: A to miało być o kupowaniu cudów? Znalazłem ten artykuł (dla zainteresowanych link) i nie jest o kupowaniu cudów, ale o kosztach związanych z kanonizacją czy beatyfikacją, m.in. o kosztach wykazania cudu. W sumie ma to być pół miliona euro.

Ty cytujesz wyrywając z kontekstu - dwa zdania wcześniej jest "Stolica Apostolska twierdzi, że proces ten „jest niezwykle kosztowny i czasochłonny”."

Poza tym w
@kubako: Gdyby zatytułowali "Ile kosztuje świętość?" to raczej nie miałbym się do czego przyczepić. Nic nie wyrywam z kontekstu - wkleiłem cały akapit dotyczący cudów, reszta nie ujęta w tytule mało mnie interesuje. Tytuł sugerował kupowanie cudów, w tekście nic o tym nie ma.