Wpis z mikrobloga

Gdzie iść najlepiej do psychiatry czy psychologa? I co powiedzieć? "Czuje źle, człowiek pomusz"? Byłam raz u psychologa, ciągle musiałam mówić, a ja wprost uwielbiam to robić... ( ͡° ʖ̯ ͡°) Chodzi mi o to, że wolałabym, żeby to się odbywało w formie testu czy czegoś takiego, gdzie mogę zwięźle odpowiedzieć, a nie, że "opowiedz mi o swoim dzieciństwie" - czas, start. Nie chcę dogłębnej psychoanalizy, chcę zacząć normalnie funkcjonować. Potem mogę się pouzewnętrzniać.

#depresja ##!$%@? #pytanie
  • 15
@nocnica: pyta po co przyszlas, jak powiesz, ze depresja, no to zapyta o symptomy, czy spisz w nocy, czy nie jesz, a jakie libido, jakie relacje z rodzina, mysli samobojcze i tak dalej i tak dalej. Ale to sa raczej konkretne pytania. Ewentualnie da jakis test do wypelnienia
@nocnica: Weź nie słuchaj co Ci piszą i nie rób żadnych testów w internecie, bo to nie jest wiarygodne. Może to jedynie wspomóc, ale nie bierzesz tego za pewniak. Idź do psychiatry, jeśli chcesz konkretu i leków poprawiających nastrój. Dobry psychiatra Cię ewentualnie skieruje do psychologa/psychoterapeuty.
@nocnica: Jeśli Trójmiasto to mogę Ci kogoś dobrego polecić. A jeśli nie Trójmiasto to polecam czytanie opinii w internecie. Możesz też zapytać na forum nerwica.com. Jeśli oprócz psychiatry chciałabyś uzyskać pomoc poprzez rozmowy to polecam psychoterapeutę (w nurcie poznawczo- behawioralnym) a nie psychologa.