Wpis z mikrobloga

Ważne ogłoszenie i #rozdajo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przyjmę odrosty różnych kaktusów i innych sukulentów. Szczególnie interesują mnie gymnocylacium, opuntie i Trichocereusy, ale crassullami np. też nie pogardzę.

Każdy pasujący ma szansę wygrać fajnego kaktusa, którego sobie sam wybierze. Mam około 50 różnych gatunków, do wyboru będzie pośród 40 :)

Mirkorandom w niedzielę wieczorem. Zielonki też mogą.
  • 20
@paninzynier: na 99% nie. Po pierwsze, zależy to od gatunku kaktusa. Po drugie od podlewania i słońca. Nie można przelewać bo zgnije, ale jak za mało podlewasz, to wolno rośnie. I najważniejsze: zmień ziemię na mocno przepuszczalną, czyli np pół na pół ziemia z paskiem, albo nawet więcej piasku, zależy od kaktusa. Dzięki temu będziesz mógł częściej podlewać, bo nie będzie aż takiego ryzyka gnicia korzeni :)
@Pan_Kaktus: Widzę, że jesteś specjalistą. Mam Aeonium arbor atropurpeum. Dolne liście odpadają z powodu, że:
1. Za mało podlewam? - na razie podlałem tylko raz bardzo małą ilością wody, by nie spowodować gnicie korzeni (powierzchniowa warstwa ziemi była bardzo sucha)
2. Z powodu miejsca w którym roślina się znajdowała? - roślinkę miałem przy oknie zachodnim - by w okresie zimowym miała jak najwięcej światła, zaraz przy kaloryferze ustawionym na połowę
@hortu: na Eonium się niestety nie znam ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jeśli chodzi o aloesa, to najlepiej wsadzić czubek odrostu w mocno przepuszczalną ziemię, np. pomieszaną z piaskiem i często podlewać małą ilością wody, ale żeby ziemia przeschła. Myślę że do miesiąca powinien wypuścić korzenie. BTW, wygrałeś #rozdajo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@no_i_w_ogle: nie mam, znasz gatunek, czy Ci pomóc?

http://mirkorandom.x25.pl/