Wpis z mikrobloga

człowiek wtedy doceniał kanciatą grafikę


@macgar: Jeszcze trzeba było mieć do tej kanciatości odpowiedni monitor, na zwykłym małym TV było niemal idealnie:) Pamiętam jak przeskoczyłem z C64 na A500+ - wtedy wydawało mi się że lepiej być nie może, wszystko było takie gładziutkie, kolorowe. W WinUae na dużym monitorze jest może i kanciato, ale na starym dobrym C1084S znów jest dobrze:)
Oh, dalej mam swoje C64 i A600 :3 Jak tylko dostanę drugą wypłatę z pracbazy to planuję do C64 dokupić wynalazek, żebym mógł odpalać gierki z karty sd na moim C64 :D Nie wiem czy do Amigi też są takie... fajnie by było jakby były.
@tank_driver: To prawda, emulatory dają poczucie zwyżki względem wcześniejszej epoki jednak prawdziwy sprzęt to powrót do młodzieńczej wariacji.

W domu rodzinnym posiadam i C64 oraz A500. Mam rozterki - pamiętam te czasy zachwytu, zmiany i przejęcia na nową technologię.

Obawiam się jednak odpalenia sprzetu - dyskietki 5,25 czy 3,5 cala nie będą działać i co dalej....
Obawiam się jednak odpalenia sprzetu - dyskietki 5,25 czy 3,5 cala nie będą działać i co dalej....


@The_DiceMan: A dalej jest dosyć prosto, zamiast stacji dyskietek można podłączyć adapter na karty SD czy pendrive i jest jazda na nowo. Ostatnio zakupiłem A4000D z 4 pudełkami dyskietek, przeleżane naście lat - działają niemal wszystkie:)
@tank_driver: Tak się zastanawiam, czy warto. Człowiek starszy, posiada ustabilizowane życie rodzinne, firmę, masę obowiązków ns głowie i jeszcze powrót do nostalgii - doba zdecydowanie ma za mało godzin.
@macgar: tak było szkoda ,że to rekonstrukcja

PS. cały filmik jest ustawiony, specjalnie podłożona jakość w formacie 4:3, dekoracja widoczna jak i reszta rzeczy ;) filmik ten opiera się najwięcej na opinii ludzi (wyczytałem w internecie) którzy mieli prawdziwe przeżycie, kiedy w ich domu zagościł pierwszy w życiu komputer - Amiga 500 :)
@giorgio1980: ojciec mojego kumpla w tamtych czasach wpadł na fajny pomysł. Jak dostał od kogoś kasetę z grami, to przegrywał ją z odpowiednią ustawioną głowicą, jednakowo dla wszystkich gier. W magnetofonie miał zaznaczone kreseczką w jakiej pozycji ma ustawić swój dorobiony magiczny śrubokręt. Później jak wkładał swoją kasetę z grami to nie musiał przechodzić całej procedury ustawiania, tylko pyk przekręcił na kreskę i już tylko 10 min wgrywania gry ;)
@try_catch_finnaly: Do A600 możesz podłączyć kartę CF, kontroler dysku twardego ma przecież zabudowany. A stąd już prosta droga do całej twórczości wszystkich producentów gier na Amigę, wystarczy WinUAE na PC i gry w wersji WHDLOAD (potrzeba jeszcze trochę więcej RAM-u niż w standardzie). Jakbyś jednak uparł się na SD zamiast floppy to łap:
http://amigastore.eu/en/219-sd-floppy-emulator-slim-he34.html
@tank_driver: Nie mam przywiązania do sprzętu, cieszę się że przeżyłem zmianę z 8 do 16 bit, i dalej do 64 tutejszych rdzeni ;).

Cieszę się z tego że było mi przeżyć technologię kaset magnetofonowych, dyskietek magnetycznych, płyt CD, i tutejszych nośników, telefonów komórkowych ala "cegła" dorastających do dzisiejszych smartfonów.

Wykopowy emeryt technologiczny ;)

edit: jak przez mgłę pamiętam czasy Zx Spektrum - tylko grałem w Commando...
Nie mam przywiązania do sprzętu, cieszę się że przeżyłem zmianę z 8 do 16 bit, i dalej do 64 tutejszych rdzeni ;).


@The_DiceMan: To jest trochę tak jak z pierwszą kobietą, pierwszym samochodem itp. I zależy też do czego takiego "starego" komputera używałeś - jeśli tylko do gier to raczej będziesz zawiedziony. Ja używam Amigi jako wehikułu czasu, i nie przeszkadza mi jej "ułomność" w porównaniu do dzisiejszych maszyn, ba -
@The_DiceMan: I to jak:) A500/A500+/A600/CDTV/A1200*2 (obie w topowych wersjach 060/PPC, jedna ze SCSI i kartą graficzną, 128 i 256MB RAM-u), CD32 i ostatni nabytek, A4000D / 040 + SCSI. Ta ostatnia niedługo będzie w wersji 060/80MHz + 256MB, sama ta karta turbo to wydatek rzędu 1000EUR, więc trzeba to kochać, inaczej d...pa i GURU MEDITATION:)
EDIT: zapomniałem dodać : jedna z tych A1200 jest NOS, nigdy nie używana, zaplątała się na
@tank_driver: Pierwsza kobieta to temat rzeka - człowiek głupi to i popadał w "faux pas".

Cieszy niezmiernie fakt, że są jeszcze pasjonaci sprzętu i potrafią się nim zaopiekować.

edit: Z tego co pamiętam to A4000 była używana do renderowania cut scenek do serialu Andromeda.

Zacny sprzęt.
@macgar: Np tu, jest jeszcze jedno ustrojstwo. Na ebayu można znaleźć pod nazwa SD2IEC Commodore 1541 Disk Drive Emulator SD Ogólnie trochę tego jest, jedne konstrukcje lepsze inne gorsze. Dość drogie generalnie. Na polskich forach można znaleźć opinie.