Wpis z mikrobloga

Mirki, jest sprawa #ryanair miał wylot opóźniony o 2h 58m. Mowa dokładnie o tym locie. Oczywiście pokrzyżowało mi to kompletnie plany i stwierdziłem, że nie ma sensu lecieć do Gdańska bo i tak nie zdążę na przesiadkę, więc wróciłem sobie do Wrocławia pociągiem. Teraz pojawia się pytanie, czy z racji takiego opóźnienia mogę uzyskać jakieś odszkodowanie? Gdzieniegdzie widzę info, że odszkodowanie się należy już przy opóźnieniu >2h, gdzieniegdzie, że dopiero powyżej 3h (no a mi zabrakło 3 minut :/). Czy ktoś korzystał może z pomocy jakiś firm odzyskujących takie pieniądze? Na kokosy nie liczę, ale 100€ pokryłoby koszta pozostałych biletów.
#tanielatanie #tanieloty #odszkodowanie
  • 7
@PiTcA: zasadniczo to jeśli dystans nie przekracza 1500km to dopiero przy 3h opóźnienia jest sens walczyć (i liczy się czas dotarcia na miejsce czyli twój lot był opóźniony o 2h39min) - wtedy należy ci się odszkodowanie itp. Jeśli poniosłeś straty to możesz walczyć z linią i z mniejszym opóźnieniem ale raczej ciężko o to i zazwyczaj tanie linie z automatu to odrzucają a po sądach z taką kwotą nie ma co
@kon-jakub: regulamin < prawo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wrzesien: Dzięki! Niestety według ich strony nic mi nie przysługuje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Seeba: Thx, no cóż, trochę zabrakło :P
Ale tak czy siak na stronie ryana wyklikam, że opóźnienie było >3h, bo tak nam powiedzieli na lotnisku zanim je opuściliśmy. Może mi oddadzą moje 19zł ( ͡° ͜ʖ ͡
@PiTcA: nie oddadzą, próbowałem wyklikać: "Niestety, nie możemy rozpatrzyć wniosku, z poniższych powodów:Lot nie został odwołany lub opóźniony > 3 godziny"