Wpis z mikrobloga

@Paladin_Woodrugh:

No, najlepszy podatek pogłówny na sądy i wojsko dx

Dokładnie, zgadzam się w 100%, idealna sytuacja niestety utopia.
@Kapitalis: to że mnie ominie ten podatek nic nie zmienia, jestem mu przeciwny ze względów światopoglądowych, przy liniowym podatku i tak ten kto zarabia 10 razy wiecej zapłaci 10 razy wiecej podatku, nie widze powodu zeby państwo miało jeszcze dodatkowo go okradać. Pomijam juz fakt ze sama idea opodatkowywania pracy jest
@YouCanCallMeBillieGates: Jest jakiś kraj na świecie, który by nam pasował i chcielibyśmy dążyć do jego ustroju? Nie lepiej wybrać to, co się sprawdza, działa zajebiście etc.? Model nordycki czy celtycki tygrys nie ograniczają bogacenia się, rynek jest wolny i prosty, ale bezpieczny.

Jeśli ktoś uważa, że sądy i wojsko powinny być prywatne, to jest zwyczajnie głupi. Wiara w libertariańską utopię to jedno, ale próba wprowadzenie jej w życie nie różni się
@troodon:
1. Nigdzie nie napisałem, że popieram ostrą progresję podatkową.
2. Nigdzie nie powiedziałem, że podatki mają być sprawiedliwe.
3. Utopia libertariańska nie istniała, bo łamano aksjomaty.
4. Wolny rynek nie przeszkadza w wysokim opodatkowaniu dochodów, vide kraje nordyckie, gdzie kapitalizm był silny, rynek wolny i przytłaczająca większość kapitału była prywatna, ale wciąż była progresja podatkowa i bogaci płacili dużo do kasy państwa.
@blebleble87:
@Emes91:
@troodon: I w tych badaniach kraje nordyckie są bardzo wysoko, a tam panuje ten wredny socjalizm. Może idźmy tą drogą...

E: Samoposiadanie, ciężko o tym mówić kiedy część ludzi rodziła się praktycznie niewolnikami, bo jak rozumiem mówimy o okolicach średniowiecza. Jeśli chodzi o coś innego, to powiedz pls
@troodon: No właśnie, rynek jest wolny, przedsiębiorstwa prowadzi się łatwo i łatwo się bogacić, ale podatki spore. Dlatego mówiłem, że wysokie podatki nie przeszkadzają w wolnym rynku, który bynajmniej nie jest definiowany przez liczbę i wysokość podatków.