Wpis z mikrobloga

@Paladin_Woodrugh:

No, najlepszy podatek pogłówny na sądy i wojsko dx

Dokładnie, zgadzam się w 100%, idealna sytuacja niestety utopia.
@Kapitalis: to że mnie ominie ten podatek nic nie zmienia, jestem mu przeciwny ze względów światopoglądowych, przy liniowym podatku i tak ten kto zarabia 10 razy wiecej zapłaci 10 razy wiecej podatku, nie widze powodu zeby państwo miało jeszcze dodatkowo go okradać. Pomijam juz fakt ze sama idea opodatkowywania
  • Odpowiedz
@Kapitalis: skoro ktoś ma taki dochód to stać go pewnie na to żeby też od tego podatku uciec do innego kraju. Czyli nie dość, że ludzie unikną 75% to jeszcze nawet marnego dochodowego nie zapłacą bo stąd spierdziela.
Po co dawać ludzia powód do rzucania pracy w kraju? Trzeba być bezmozgiem...
  • Odpowiedz
@YouCanCallMeBillieGates: Jest jakiś kraj na świecie, który by nam pasował i chcielibyśmy dążyć do jego ustroju? Nie lepiej wybrać to, co się sprawdza, działa zajebiście etc.? Model nordycki czy celtycki tygrys nie ograniczają bogacenia się, rynek jest wolny i prosty, ale bezpieczny.

Jeśli ktoś uważa, że sądy i wojsko powinny być prywatne, to jest zwyczajnie głupi. Wiara w libertariańską utopię to jedno, ale próba wprowadzenie jej w życie nie różni
  • Odpowiedz
@Kapitalis: Jakim trzeba być naiwnym ignorantem, by sądzić, że 75% podatku dla najbogatszych sprawi, że tylko najbogatsi będą mieć mniej pieniędzy. Nie chcę wierzyć w istnienie takich osób.
  • Odpowiedz
@Kapitalis: Wciąż jest to kradzież
@Paladin_Woodrugh: nie zmienia to faktu, że należy dążyć do zwiększania wolności człowieka, a nie na odwrót. A model nordycki działa dzięki temu, że ich przedsiębiorstwa miały czas się "napędzić" - właśnie dzięki wolnemu rynkowi, niskiemu biurokratyzmowi i praktycznie braku wojen przez ostatnie 200 lat
  • Odpowiedz
@troodon:
1. Nigdzie nie napisałem, że popieram ostrą progresję podatkową.
2. Nigdzie nie powiedziałem, że podatki mają być sprawiedliwe.
3. Utopia libertariańska nie istniała, bo łamano aksjomaty.
4. Wolny rynek nie przeszkadza w wysokim opodatkowaniu dochodów, vide kraje nordyckie, gdzie kapitalizm był silny, rynek wolny i przytłaczająca większość kapitału była prywatna, ale wciąż była progresja podatkowa i bogaci płacili dużo do kasy państwa.
@blebleble87:
@Emes91:
  • Odpowiedz
@troodon: I w tych badaniach kraje nordyckie są bardzo wysoko, a tam panuje ten wredny socjalizm. Może idźmy tą drogą...

E: Samoposiadanie, ciężko o tym mówić kiedy część ludzi rodziła się praktycznie niewolnikami, bo jak rozumiem mówimy o okolicach średniowiecza. Jeśli chodzi o coś innego, to powiedz pls
  • Odpowiedz
@troodon: No właśnie, rynek jest wolny, przedsiębiorstwa prowadzi się łatwo i łatwo się bogacić, ale podatki spore. Dlatego mówiłem, że wysokie podatki nie przeszkadzają w wolnym rynku, który bynajmniej nie jest definiowany przez liczbę i wysokość podatków.
  • Odpowiedz
No właśnie, rynek jest wolny, przedsiębiorstwa prowadzi się łatwo i łatwo się bogacić, ale podatki spore.


@Paladin_Woodrugh: @Kamill: Mówi o tym tutaj Stephan Molyneux. Jednak wciąż uważam, że podatki to jest kradzież i należy je systematycznie pomniejszać
blebleble87 - > No właśnie, rynek jest wolny, przedsiębiorstwa prowadzi się łatwo i ł...
  • Odpowiedz