Wpis z mikrobloga

#rajdy24: Rajd Wysp Kanaryjskich 2016 (OS 5-7): Kajetanowicz liderem, Ostberg uderzył w skałę!
#fiaerc - Rajdowe Mistrzostwa Europy

Dramatyczna końcówka pierwszego etapu Rajdu Wysp Kanaryjskich! Ścigani przez Polaków liderzy zawodów, Mads Østberg i Ola Fløene (Ford Fiesta R5), wypadli z trasy na kilometr przed metą zawodów. Oznacza to, że Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran (Ford Fiesta R5) liderują w pierwszej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy, z przewagą 22,7s nad Łukjaniukiem! Załoga LOTOS Rally Team pokazała niesamowite tempo, wygrywając cztery z sześciu odcinków specjalnych. – To naprawdę dobry dzień dla nas, ale przykro mi z powodu Madsa, ponieważ cisnął. Miał problem kilometr przed metą. Dziękuję mojemu zespołowi, zrobił świetną robotę.

Drugie miejsce zajmują wspomnieni Aleksiej Łukjaniuk i Aleksiej Arnautov (+22,7s, Ford Fiesta R5). – Widzieliśmy Madsa, przegapił punkt hamowania i zatrzymał się na skale, myślę, że to koniec jego rajdu. Widzieliśmy, że z zawodnikami jest OK. Tym razem było lepiej, zadbaliśmy o opony. Trzecią pozycję mają Robert Consani i Maxime Vilmot (+1:45,3s, Peugeot 208 T16 R5). – To był dobry odcinek. Jedynym problemem była pogoda i wybór opon. Nie znam mojej pozycji, ale myślę, że nie jest zła – komentował Consani.

Czwartą pozycję zajmują Luis Monzón Artiles i Jose Carlos Deniz (+1:55,8s, Citroen DS3 R5), na piątej pozycji plasują się Hermen Kobus i Erik De Wild (+2:29,8s, Skoda Fabia R5). Za nimi są Giacomo Costenaro i Justin Bardini (+2:48,7s, Peugeot 208 T16 R5), siódme miejsce zajmują liderzy ERC-2, Wojciech Chuchała i Daniel Dymurski (+3:40,9s, Subaru Impreza STI).– Myślę, że w klasie wygraliśmy wszystkie odcinki. Jesteśmy całkiem zadowoleni. Chłopaki z Polski są naprawdę szybcy.

Na ósmej pozycji plasują się Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot (+4:00,2s, Ford Fiesta R5). – Pierwszy odcinek pętli był dość trudny. Na tej próbie były miejsca mokre, inne całkiem suche – komentował kierowca na mecie finałowego odcinka dnia. Dziewiątą pozycję zajmują János Puskádi i Barna Godor (+4:45,2s, Skoda Fabia R5), dziesiątą Iván Ares Guel i Mario González (+4:54,9s, Ford Fiesta R5). Dwunastą pozycję zajmują Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (+5:41,3s, Ford Fiesta R5). Podane wyniki dotyczą stawki Rajdowych Mistrzostw Europy.

Jeśli chodzi o klasyfikację ERC-2, Chuchała i Dymurski mają aż 1:48,9s przewagi nad drugą z załóg, Scattolonem i Zaninim (Mitsubishi Lancer Evo X). Pierwszą trójkę uzupełniają Ranga i Ban (+2:18,3s, Mitsubishi Lancer Evo IX).

W ERC-3 niepokonani Łukasz Habaj i Piotr Woś (Peugeot 208 R2), którzy wygrali dziś wszystkie odcinki specjalne. – To najtrudniejszy odcinek do tej pory. Miałem trochę problemów z opisem. Wszystko działa dobrze, dobrze dobieraliśmy opony. Czekamy na jutro – mówił kierowca na mecie finałowej próby. Drugą pozycję zajmują Bostanci i Vatansever (+1:04,1s, Ford Fiesta R2T), trzecią Bessenyey i Berendi (+1:09,7s, Renault Clio R3T). Na czwarte miejsce spadli Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz (+1:12,1s, Peugeot 208 R2).

Do drugiej pętli nie wystartowali Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur. Niestety uszkodzenia Opla Adama R2 okazały się zbyt duże, by możliwa była kontynuacja jazdy. Aleks Zawada i Grzegorz Dachowski (Opel Adam R2) wycofali się po awarii na pierwszej próbie.

#rajdy #motoryzacja
gabrally - #rajdy24: Rajd Wysp Kanaryjskich 2016 (OS 5-7): Kajetanowicz liderem, Ostb...

źródło: comment_Dlcv9Smo2UQjMy4SgFWlAZXaAVvqHVdE.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@gabrally: IV L.O. w Częstochowie :) to samo do którego chodził Muniek, Ja no i dolar. Zanim się za rajdy zabrał, siedział w pokerze :) parę razy lekcje zawaliłem grając w poksa w sklepiku szkolnym :) mocno liberalne mieliśmy liceum :)
  • Odpowiedz