Wpis z mikrobloga

tak, odcięcie głowy w postaci OFE, i czekanie dwa lata na orzeczenie. Fajny przykład działania Trybunału. I jeszcze ten zapis, w ustawie, że przedstawiciele OFE nie mają prawa wypowiadać się w sprawie reformy i namawiać do pozostawienia swoich składek. Cudowny przykład jak Trybunał Konstytucyjny działał w praktyce. A jak ustawa była na Trybunał w tydzień potrafił się zebrać. Trybunał was kocha i troszczy się o was. Pamiętajcie o tym.
  • Odpowiedz
@edo48: #!$%@? kasy z OFE jest na rękę wszystkim dużym partiom! PIS powinien całować w dupę PO, że to oni zrobili bo teraz mają łatwiej. Orban #!$%@?ł Węgrom wszystko.. PO tylko połowę.
Masz jakieś wątpliwości co zrobi PIS? Kasa z OFE to pewnie z 5 lat wypłacania 500plus
  • Odpowiedz
@brmstufldigart: bo teraz mają łątwiej? W jaki sposób mają łatwiej, skoro tych pieniędzy już prawie nie ma, i co to ma wspólnego z trybunałem, który zignorował najważniejsze orzeczenie jakie miał w ciągu ostatnich kilku lat, kiedy jego orzeczenie mogło realnie wpłynąć na proces legislacji, gdzie w grę wchodziło 180 miliardów złotych? BRawo Rzepliński, przykład OFE to oczywiście klarowny przykład, ze Rzepliński nie jest upolityczniony i walczy o prawo w Polsce. O
  • Odpowiedz
@edo48: łatwiej, bo mogą #!$%@?ć resztę i TK się nie zająknie. No.. może mieli łatwiej zanim nie zrazili do siebie lobby prawniczego. Najważniejszy wyrok? Przecież ta kasa jest wirtualna - jedyną szansą na odzyskanie kasy z ofe to zejść na zawał w wieku 50lat. Teraz jest tak samo wirtualna (i nadal dziedziczona).
Jak wejdzie do FUSu przepada

Ja nie bronię TK tylko boli mnie robienie kurtyzany z logiki
  • Odpowiedz
@brmstufldigart: kasa w ZUS jest wirtualna, kasa w OFE nie była wirtualna. Nie ma już prawie kasy z OFE, jest spłata tych 180 w ZUS (znaczy będzie). Czyli dodatkowe obciążenie tą sumą. Spoko. Dla mnie ten spór o Trybunał to kpina wszystkich stron. : (
  • Odpowiedz
@edo48: Po pierwsze, przesunięcie kasy z OFE do ZUS, mimo, że niepopularne, okazało się legalne. Kasa w OFE i kasa w ZUS to de facto pobierany od Ciebie podatek, nie łudź się, że te pieniądze kiedykolwiek były Twoje. Jednym z argumentów za przesunięciem środków z powrotem do ZUS był fakt zadłużania się budżetu tylko dlatego, że te pieniądze nie księgowano na rachunku ZUS, tylko w OFE. Ergo. państwo musiało się zadłużać
  • Odpowiedz
@Doctor_Manhattan: nie nadążasz. Proces legislacji był przesunięty o 2 lata przez Rzeplińskiego, ponieważ, w ustawie znajdował się zapis zabraniający OFE bronić swoich interesów.Było to tak podłe i perfidne, ze musiało zostać odrzucone. Więc proces orzekania został cofnięty, by prawo (ustawa) nie mogło zastać naprawiona. O co ci w ogóle chodzi. Przecież ci piszę, ze Rzepliński cię kocha.
  • Odpowiedz
@Doctor_Manhattan: system ksztalcenia specjalistow lezy w Polsce. Pieniadze za studia marnuja sie bo panstwo nie umie zapewnic godnych warunkow mlodym lekarzom. Coraz wiecej osob wybiera wyjazd zamiast zycia i ksztalcenia sie za 2100zl (bo tyle dostaje lekarz robiacy specjalizacje). A wystarczylby wydatek rzedu 400mln na rok, co jest mala kwota w stosunku do budzetu i 97% przyszlych lekarzy i lekarzy w trakcie specjalizacji deklaruje pozostanie w kraju
  • Odpowiedz
kasa w ZUS jest wirtualna, kasa w OFE nie była wirtualna. Nie ma już prawie kasy z OFE, jest spłata tych 180 w ZUS (znaczy będzie). Czyli dodatkowe obciążenie tą sumą. Spoko. Dla mnie ten spór o Trybunał to kpina wszystkich stron. : (


@edo48: Oczywiście, że ta kasa była wirtualna. Zlikwidowana została część obligacyjna, w której OFE wykupywało obligacje od państwa i państwo było takim samym gwarantem wypłaty tej części
  • Odpowiedz