Wpis z mikrobloga

@Szrlh: zależy czy kupujesz do Polski, czy zamierzasz rejestrować w Niemczech.
W pierwszym przypadku, jeśli nie transportujesz na lawecie, wykupujesz tablice czasowe z ubezpieczeniem na dany okres.
W drugim przypadku, komisy dysponują własnymi czasowkami zakladanymi podczas jazdy próbnej. Jesli zdecydujesz sie na zakup, to albo przyjeżdżasz ze swoimi tablicami czasowymi, albo po podpisaniu umowy zarejestrujesz auto i wracasz z normalnymi blachami po odbiór
przeważnie komisy mają dojście do tablic, biorą twoje dane i wyrabiają na ciebie, nie pamiętam ale najtańsze chyba okolo 100 eu
@Axim: Niby tak, ale jak się meldowałem, to czekałem 2 godziny ( ͡° ͜ʖ ͡°). Przy otwieraniu działalności też około godziny i się boje że rejestracja auta zajmie mi cały dzień
@Axim: Ja na zjazdowkach przejechalem przez cale niemcy i Polske, ponad 1600km i nie mialem zadnej kontroli.

@Szrlh: Wyrobienie zjazdowek w punkcie KFZ to raptem kilka godzin. Ja za 5 dniowe placilem 2 lata temu 95€, bez zadnych posrednikow. Z tego co wiem to w zeszlym roku prawo sie nieco zmienilo i musisz sie gdzies doinformowac :)