Wpis z mikrobloga

@SynuZMagazynu: przy okazji niech mi ktoś wytłumaczy, bo nie nadążam. Jest termin w którym Trybunał orzeka. Czyli spotykają się sędziowie, słuchają tych którzy składają zażalenie, następnie debatują i wydają werdykt. Tymczasem, wczoraj Rzepliński mówi, że to normalne że na tydzień przed tym wszystkim jest opisany werdykt. Co w tym normalnego, bo się gubię? Przed sprawą w sądzie, przed wysłuchaniem prokuratora i obrońcy też zapada wyrok?
@edo48:
1. Wszystkie wnioski stron są składane na piśmie znacznie wcześniej niż odbędzie się rozprawa.
2. Przed rozprawą odbywa się kilka spotkań na których sędziowie dyskutują nad wyrokiem.
3. Zawsze zanim odbędzie się rozprawa jest projekt wyroku.
Polecam: http://www.tvn24.pl/tak-jest,39,m/wazne-orzeczenie-czy-niewazny-dokument,626064.html od 6:40min
To że ludzie tego nie wiedzą mnie nie dziwi, ale że minister sprawiedliwości nie miał o tym pojęcia?
@edo48: Na poziomie sądów powszechnych tak prokurator jak i sędzia często w ogóle nie zapoznają się w sposób szczegółowy i należyty z aktami, oczywiście jest to postępowanie błędne, niedozwolone i prowadzi do opłakanych skutków, no ale ten totalny brak zaufania do polskiego systemu sądownictwa nie wziął się znikąd.

Na poziomie sądownictwa administracyjnego przygotowywanie projektów i wariantów wyroków, jest zjawiskiem powszechnym czasem trwa nawet miesiącami jeżeli sędzia korzysta z dokumentacji niejawnej i
@edo48: @SynuZMagazynu: Wszystkie stanowiska strony wysyłają do trybunału na kilka miesięcy wcześniej na piśmie dlatego można przygotować rozstrzygnięcie wcześniej. Na rozprawie dopytuje się tylko o drobnostki ew. rozumienie pewnych rzeczy i wtedy te elementy się modyfikuje. Ale praca nad wyrokiem odbywa się na podstawie stanowisk pisemnych.
@Wykoppeel1230: mam bardzo dużo zastrzeżeń, do tego co piszesz, ale to nie jest istotą. Istotą, jest, czy taka praktyka była stosowana wcześniej. Czy byłą stosowana zawsze. "Jeśli" była, nic mi do tego.Nie mówię tu o pracy, tylko pisaniu orzeczenia przed. Ale jak powyżej. Nie to jest istotą. Pozdrawiam.