Wpis z mikrobloga

Foto mireczki od #canon. Jest sens kupować Speedlighta 580EX (jedynkę?). W sumie znajomy sprzedaje, już nią fociliśmy itd. ale nie wiem czy nie rozejrzeć się za dwójką. Ewentualnie może ktoś chińczyka może polecić? Jak z radiowym wyzwalaniem tego 580EX? Jakiś chiński transmiter da radę? Grazie mille!

#canon #fotografia #bojowkacanona
  • 11
@AvantaR: od yongnuo to jak ma miec ttl to 568ex albo starszy 565ex, bez ttl to yn560 - tych uzywa kazdy plus wersje III i IV maja wbudowany wyzwalacz radiowy. wtedy kupujesz jeden rf603 albo rf602 i masz zdalne wyzwalanie. mialem jeszcze yn468 - ta ma ttl ale palnik ma dosc slaba moc wiec kupilem 560III.
a i 586ex ma HSS co sie moze przydać czasami (tylko nie jestem pewny czy
@AvantaR: tego to Ci nie powiem w prost. canon bedzie lepiej zrobiony ale nie zeby yongnuo bylo jakims badziewiem. za canona jednak sie placi za marke ale możliwościami to on nie będzie odstawał
z tego co widze 580EX to konstrukcja ktora ma 12 lat i nie ma hss. sprawdź czy wszystko jest kompatybilne z Twoją puszką przy yongnuo bo kiedyś były jakieś przypadki, te nowe podobno juz ich nie maja
@AvantaR: zależy ile za tą 580EX. Pamiętaj, że to używane lampy mające po kilka jak nie więcej lat i jak coś klęknie to poza gwarancja wybulisz ładną kwotę. Dlatego jak już Canona to nowa albo w miarę niedługo używana. Jeśli nie potrzebujesz automatyki w jakichś wymagających reportażach to spokojnie Yongnuo wystarczy. Ja mam 560 III i jestem mega zadowolony, nic się nie psuje, a już ma ponad 2 lata.