Wpis z mikrobloga

Siostra kupiła telefon na OLXie, Nokia 515. No i wyobraźcie sobie, kupiła z simlockiem na Orange. Kto jeszcze w dzisiejszych czasach zakłada simlocki? Przecież to jakiś skandal, średniowiecze.
A najlepsze jest to, że teraz za zdjęcie simlocka trzeba zapłacić, a można to podobno zrobić zdalnie. Ale wygenerowanie kodu kosztuje, uwaga, 70 zł. Zaorane :/
Dokąd ten świat zmierza...
#telefony #nokia #simlock #problemypierwszegoswiata
  • 9
@Hand_Solo: ej jak można zrobić zdalnie to znaczy że gdzieś jest kalkulator kodów pewnie ogólno dostępny kiedyś dało radę z takiego kalkulatora ściągać simlocki na 3310 itp więc podejrzewam że i tu się da a jak da się zdalnie to może saport nokia ci pomoże?
@Hand_Solo: napisz do nich, i tak nie będziesz go reklamował w Orange w razie czego problem z gwarancją u nich odpada, spróbuj tak po ludzku może jakoś pomogą choć wiem że jak jest tel po abonamencie to operator ma obowiązek nieodpłatnie simlocka zdjąć
@Hand_Solo: no a w wyszukiwarce milion tematów z tym tekstem a na pięćsetnej stronie odpowiedź B-) niestety w takim wypadku powodzenia z rozwiązaniem ja już nie mam pomysłów