Wpis z mikrobloga

Ostatnio przeglądając dział nauka, wątek o odnawialnych źródłach energii Salonu24 natknąłem się na opinię:

Droga wybrana przez koncern Tesla jest szkodliwa dla środowiska, nie mniej niż stare elektrownie na węgiel brunatny (do dziś funkcjonujące w Niemczech). Nie chodzi tu o źródło prądu lecz o technologie produkcji akumulatorów i ich utylizacji.Droga wybrana przez Toyotę jest zdecydowanie lepsza. Ogniwa wodorowe maja wysoka sprawność, lepsza nawet od ogniw litowo-jonowych, ale metoda ich budowy i utylizacji jest bezpieczna dla środowiska.


Czyli już wiadomo czemu Musk tak śpieszy się na Marsa ;)
Co myślicie?

#musk #tesla #toyota #oze #nauka
  • 10
  • Odpowiedz
@FX_Zus: nawet po budowie tego zdania widać, że sam autor zmieniał zdanie pisząc je. "Mają lepszą sprawność, ale są bezpieczniejsze"...?
  • Odpowiedz
@LooZ: No nie wiem jak to jest z tym recyklingiem do końca, tu mowa tylko o USA. Nie wiadomo czy nie wysyłają zużytych akumulatorów za granicę.
Jak np innego niewygodne syfstwa.
Nie wiem dokładnie jak jest, należałoby to zbadać.

Wiadomo, że skoro produkcja akumulatorów rośnie rośnie też wytwarzanie tego całego świństwa które w nich jest do tego konsumpcja metali ziem
  • Odpowiedz
@LooZ: Nie wiem czy da się to zutylizować w 100%.
Podobna akcja była kiedyś zdaje się ze złomem komputerowym który słano do Chin.
Chińczycy tam z tym coś robili, r.... sobie środowisko doszczętnie.
Co do ma mieć, to różne rzeczy można zakładać.
  • Odpowiedz
@FX_Zus: Dobra znalazłem ciekawy artykuł choć źródeł w nim nie widzę ale mój angielski jest słaby dlatego potrzebuję czasu żeby ogarnąć treść i komentarze. Komentarzy sporo więc pewnie prawda gdzieś się tam kryje ;)
Jak ktoś szybciej zjarzy konkluzję z niego to niech napisze.
  • Odpowiedz
@FX_Zus: Jeszcze jeden, jeszcze ciekawszy:
http://www.theguardian.com/vital-signs/2015/jun/10/tesla-batteries-environment-lithium-elon-musk-powerwall

Fragment z niego:

In a 2013 report, the U.S. Environmental Protection Agency’s Design for the Environment program concluded that batteries using nickel and cobalt, like lithium-ion batteries, have the “highest potential for environmental impacts”. It cited negative consequences like mining, global warming, environmental pollution and human
  • Odpowiedz