Wpis z mikrobloga

Właśnie dostałem info od allegro w sprawie tych słuchawek z OLE OLE za 39 zł które normalnie ksoztują koło 1k pln. Nie sądzicie że dziwny powód podali? Jak mam to rozumieć? Że oni czy ja odstąpiłem od umowy?

Sprzedający outlet-oleolepl powiadomił Allegro, że warunki transakcji uległy zmianie i wskazał następujący powód:
Odstąpienie od umowy lub reklamacja

Czy potwierdzasz wersję sprzedającego?


#allegro #oleole
  • 26
@TheArt:
@Marton:

Mogę się pewnie domagać ale i tak wysla mnie ma drzewo. Ogólnie sprawę uważałem za za kobieta bu już kilka tyg temu dostałem od ole ole maila ze to pomyłka itd wiec olalem sprawę. A teraz oni mi i allegro próbują wkręcić że to ja odstapilemwod umowy xd
@TheArt: Nie. Było już mnóstwo takich spraw, w których Janusze myśleli, że uda im się naciągnąć sprzedawcę za ewidentny błąd w podanej cenie. Zawsze wygrywa sprzedawca, szczególnie, jeśli do czynienia mamy z błędem 39 zł za coś, co wszędzie indziej warte jest 1000zł.
@semperfidelis: opowiadasz bajeczki, umowa to umowa, zostala zawarta, pracuje dla konsumentow kilka lat i taka sprawa to dla mnie chleb powszedni. Co innego gdyby byla mowa o samochodzie lub nieruchomosci.
@TheArt:

W sporze z klientem można powołać się na wadę oświadczenia woli sprzedawcy w postaci błędu. Uchylenie się od skutków prawnych oświadczenia woli, które zostało złożone klientowi pod wpływem błędu (oferta sprzedaży za omyłkowo obniżoną cenę), następuje przez oświadczenie złożone mu na piśmie. Trzeba wówczas jednak wykazać, że błąd jest istotny (gdyby sprzedawca nie działał pod wpływem błędu, nigdy nie złożyłby takiej oferty), a kupujący wywołał błąd w oznaczeniu ceny, wiedział