Wpis z mikrobloga

Drogie mireczki,
pewna osoba z mojej familii wpieprzyła się w zakupy na oryginalneobuwie.com, myśląc, że trafiła super okazje. Teraz ja próbuję to odkręcić ale ekspertem nie jestem, więc liczę na pomoc z Waszej strony.
Wczoraj w nocy na szybko wysłałem do nich maila z prośbą o anulowanie zamówienia, które zresztą według ich strony, nadal jest przetwarzane. Napisałem też, że w innym przypadku odstąpie od umowy zawartej na odległość na podstawie art. 27 ustawy o prawach konsumenta. Sądziłem, że każdy legitny sklep ma możliwość ingerowania w zamówienie zanim zostanie ono wysłane.
Dziś rano przyszła odpowiedź

Witam, zamówienie trafiło już na magazyn do realizacji i nie ma możliwości jego anulowania. Po otrzymaniu przesyłki ma Pan prawo 14 dni do zwrotu towaru. Pozdrawiam.

Więc niby pozostaje czekać, aż buty przyjdą z Chin i odstąpić od umowy.
I teraz zaczyna się robić kolorowo, bo regulamin na ich stronie mówi tak:

§ 1.Postanowienia Ogólne:
2.Stroną dokonującą zakupów w Sklepie Internetowym oryginalneobuwie.com zwaną dalej Klientem, jest pełnoletnia osoba fizyczna lub przedsiębiorca. Kupujący jest jednocześnie importerem produktu, a sprzedający jego eksporterem. Użyte w niniejszym regulaminie określenia Kupujący oraz Klient są synonimami.

a niżej mamy:

§ 6. Odstąpienie od umowy
2. Prawo do odstąpienia od umowy jest wyłączone w przypadku
- dla towaru zamówionego z zagranicy, kiedy to zamawiający jest importerem towaru

Nie wiem, czy powyższe zapisy są zgodne z ustawą, ale na pierwszy rzut oka wygląda na to, że kupujący jest pozbawiony szans na odstąpienie od umowy. W takim przypadku można chyba jeszcze będzie reklamować towar z tytułu rękojmi, na podstawie niezgodności towaru z opisem, bo strona sugeruje, że buty są oryginalne. Tylko jak wygląda kwestia udowodnienia ich nieoryginalności? Mirki co się znają może pomogą?

Poza tym firma wszędzie podaje adres Krakowski, a dopiero w regulaminie można sobie doczytać, że siedziba znajduje się w Warwickshire, UK. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Oprócz powyższego jest jeszcze kilka kruczków w regulaminie, który w ogóle wygląda jak jeden wielki bubel, mogę je przytoczyć jak się znajdzie ktoś zainteresowany.

#pomocy #oszukujo #prawo #legitcheck #buty #zakupy #pytanie #kiciochpyta #sklepyinternetowe
  • 18
@ditoski: jeśli jest importerem to chyba faktycznie nie możesz odstąpić bo on tylko wykonuje usługę. Ja bym spróbował uchylić się od skutków oświadczenia woli ze względu na błąd
@ditoski:

- dla towaru zamówionego z zagranicy, kiedy to zamawiający jest importerem towaru

Ale kto jest zamawiającym? Twój brat jest Klientem i Kupującym. Zamawiający nie jest zdefiniowany w regulaminie, a przecież sklep też zamawia buty, od Chińczyka. Studentem prawa nie jestem( ͡° ͜ʖ ͡°) ale może to też jakiś kruczek.

A poza tym kopałbym Janusza po ryju za nazwę Oryginalne Buty Limited.
@ditoski: Pytam o to, na jakie konto poszły pieniądze i kto jest jego właścicielem. Jeśli to coś w stylu transferuj czy przelewy24 istnieje szansa na przycisniecie ich poprzez pośrednika.
@ditoski: jak teraz nic nie ogarniesz to jak przyjdzie paczka to wrzuć tutaj dokładne zdjęcia butów. Na pewno się coś znajdzie co odbiega od oryginału.
Jakie buty kupił?
@ditoski: mam identyczny problem, z tym że mnie nie odpisują, nr telefonu podany na stronie nie działa lub ktoś rozłącza po 1 sygnale ( ͡° ʖ̯ ͡°) zaczęłam szperać o tym w internecie i jedynie co przychodzi mi na myśl to jeden wielki wałek, a sama strona została utworzona kilka dni temu.