Wpis z mikrobloga

Mirki, co zdawać na maturze? Po #licbaza albo #prawo, albo #polibuda (chyba, że macie lepsze propozycje? Byle była robota)
Sypnijcie jakimś #protip , bo nie wiem, co wybrać? (,)
#studbaza #matura #pytanie #kiciochpyta #ankieta ##!$%@?.pl

Co wybrać?

  • Matematyka + fizyka (politechnika) 66.4% (1119)
  • WOS + historia (prawo) 9.6% (161)
  • Inny (napisz w komentarzu) 3.3% (55)
  • Po wyniki 20.8% (350)

Oddanych głosów: 1685

  • 48
@Boguslav_Mirkov: nie idź na prawo, o robotę ciężko. Chyba najlepiej informatyka i programowanie i bez śmieszków, że zarobisz 15k ale znam ludzi którzy na 2 roku studiów robią 5k na łape tylko, że oni od dłuższego czasu tym się zajmowali i już w LO tworzyli strony www, więc doświadczenie mają.
a poważnie to trzeba było iść do jakiegoś technikum + polibuda.
@avruk: obie kategorie bardzo mnie interesują.
@Tril: głównym kryterium były właśnie zainteresowania. Teraz patrzę z perspektywy godnych zarobków i pracy w Polsce.
@Re-volt: przedmiot moich zainteresowań. Spełniałbym się w zawodzie z tej kategorii (zresztą to samo mogę powiedzieć o IT).
@M4h00n: wybierałem pod kątem matury i przygotowania do niej. Co do doświadczenia, papierek z technikum imo nie zrekompensuje mi roku w dupę.
@CommonBullet: ( ͡° ͜
@Re-volt: mam w rodzinie radcę prawnego, wiem jak to wszystko wygląda. I dylematu nie miałbym, gdyby nie te wszystkie licencjaty itd. I nie, nie brałem pod uwagę tego, jak wygląda to w serialach typu Suits, czy Skandal. O to się nie martw. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@M4h00n: Wiedzy mi nie brak. Jednak jestem dopiero w pierwszej klasie, przemyślę to. Tym bardziej, że teraz i tak gówno
@Boguslav_Mirkov: Jakieś dobre technikum w kierunku jaki najbardziej tobie pasuje. Po tym masz już wyuczony zawód, zaczynasz pracę i w międzyczasie studia rozszerzające umiejętności i wiedzę z technikum.Sam głupi byłem, że tak nie zrobiłem. Liceum ogólnokształcące to bagno - jesteś ogólnie wykształcony czyli nijak( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Boguslav_Mirkov: Pozdrawiam Cię z 5 roku na Wydziale Prawa ale nie prawo. Mam sporo znajomych na prawie, rozmawiam z doktorantami prawa, doktorami i profesorami mega lipa jest w tym zawodzie branża sama się zjada zaniżając stawki. Ostatni mój promotor opowiadał, że szukali poradni prawnej stricte dot Praw Autorskich do publikacji, zgłosiło się kilka ze stawą ok 1200 zł/miesiąc pracy. Musieli sprawdzić czy to nie dumping cenowy i grają nieuczciwie wobec innych
@Boguslav_Mirkov: Zastanów się poważnie, pójście na studia, które cię nie interesują zrobi z ciebie frustrata. Taka informatyka jest bardzo kiepską opcją, jeśli nie miałeś wcześniejszego kontaktu z programowaniem - pracę może i znajdziesz jakąś, ale będziesz ją szczerze nienawidził.
@pernik: wybrałem liceum z tego względu, że mam możliwość wyboru rozszerzeń, niezależnie od wybranego profilu. Chciałem dać sobie rok na przemyślenia i ew. przejście do technikum na informatyka. I prawdopodobnie, tak zrobię.
@M4h00n: Dzięki za poradę, wziąłem sobie ją do serca. Biorę polibudę.
@dasko: Patrz. komenty wyżej...
@Boguslav_Mirkov: pamiętaj by wybrać jak coś CIę interesuje. Osoby które znam i są programistami już od najmłodszych lat coś tam kodowali, tworzyli w kompie - znajomy już w podstawówce dobre 16 lat temu tworzył HTML, później poznawała inne języki. Inni jak mówiłęm w liceum/technikum zarabiali dobry hajs na tworzeniu świetnych www.
Na siłę się przemęczysz, znajdziesz pracę ale dostaniesz szału.