Wpis z mikrobloga

@panodzupy:
Potrzebujesz coordinator layout z tej biblioteki ( compile 'com.android.support:design:23.1.1' - sprawdz ktora wersja jest najnowsza)
W twoim activity:

**


Frame layout który widzisz na dole, to kontener na fragmenty. Jeśli jeszcze ich nie używałeś, to możesz zwyczajnie tam układać widok zamiast niego. Ważna jest pogrubiona linia. To już zdefiniowane w tej bibliotece zachowanie, które opisałeś (chowanie i pokazywanie na scroll).

w activity.onCreate():
setSupportActionBar(toolbar);
@panodzupy:
Nie pamiętam czy coś jeszcze trzeba, generalnie UI to zawsze można na szybko doczytać albo sprawdzić w poprzednich projektach. Jeśli będziesz chciał zablokować to znikanie i pojawianie, to mam statyczną metodę w utilsach, może Ci się przydać ;)

Ostatnio musiałem zrobić takie gówniane zachowanie, bo na jednym fragmencie chciałem mieć to chowanie/scrollowanie, a na innym fragmencie tej samej aktywności już nie, bo OLX tak miał i chciałem zobaczyć co tu
@panodzupy:
Sprzedam Ci też protip. Android kłamie w dokumentacji, że jeżeli używasz fragmentTransaction.replace() to usuwa wszystkie fragmenty z kontenera i wstawia nowy. Owszem, jeżeli masz wstawiony jeden, to będzie działało. Ale jeżeli do kontenera dodawałeś przez .add(), to się zdziwisz:

case OPREPLACE: {
Fragment f = op.fragment;
if (mManager.mAdded != null) {
for (int i = 0; i < mManager.mAdded.size(); i++) {
Fragment old = mManager.mAdded.get(i);
if (FragmentManagerImpl.DEBUG) {
Log.v(TAG,
@panodzupy: Biblioteka support zapewnia wsteczną kompatybilność, więc takie czary masz też w starszych wersjach ( ͡ ͜ʖ ͡)

Coś nie zadziałało, skoro tak pytasz? :/ Mów, zaraz naprawimy.

2 lata, na zarobki nie narzekam, chociaż do mitycznych 15k to jeszcze długa droga :P Na pewno można podzielić to przez 3 i trochę odjąć i tyle na rękę :P Z takim małym doświadczeniem to na 15k to
@panodzupy: Generalnie dawaj znać jak masz problem, zawsze chętnie pomogę ;) Z jakiego miasta jesteś, może załatwisz mi robotę na miejscu :P Albo mogę Ci poopowiadać przy piwie o androidzie ;D (nie, to nie podryw, jestem hetero i mam dziewczynę :P)