Wpis z mikrobloga

@gentelman: Podałem jeszcze przykładowe kraje. Pierwszy jest przykładem małych różnic w bogactwie i ma specyficzny system podejmowania decyzji. W drugim jest bieda ale są też bogacze.
Weźmy za przykład nasz świat - realistyczne obecne sytuacje. Wszystko się liczy - również perspektywy jakie będą miały twoje dzieci i wnuki.
@soma115: nie było mowy o tym że miałbym być przesępco, jeżeli tak do tego podchodzisz (z biednego kraju bogacz to musi być złodziej) to zapewne mialbym wiele mozliwosci zeby to zatuszowac
@gentelman: Myślę, że można założyć, że bycie bogatym w biednym kraju wiąże się z przymusem korumpowania władz tego kraju a także z działalnością przestępczą.
Nie jest to zasada ale przecież w skorumpowanym kraju uczciwy przedsiębiorca ma mniejsze szanse niż nieuczciwy.
Introwertyk wybierze bogactwo w biednym kraju, bo kasę spożytkuje na swoje hobby i nie będzie potrzebował kontaktu z innymi. Ekstrawertyk wybierze biedę w bogatym kraju, bo zwraca uwagę na aspekty społeczny, tj. z jakimi ludźmi przyjdzie mu się zadawać. Skoro kraj bogaty, to ludzie na "wyższym poziomie".
@soma115: Nie sądzisz chyba, że bogaty człowiek będzie mieszkał w slumsach i chodził z buta do lidla na skróty przez bronx.
Prawdopodobieństwo porwania dla okupu mogłoby wzrosnąć, ale przecież jestem bossem narkotykowym, wojny karteli, porwania, przelatujące kule - no jest to ryzyko zawodowe.
@byisk: @soma115: Moim zdaniem ekstrawertyk popełnia tu mały błąd: bogaci w bogatym kraju i tak nie będą zadawać się z biedakiem. Więc wybiera życie wśród biedoty, ale takiej która nie wsadzi mu kosy pod żebro.
Brazylia nie jest takim złym miejscem, o ile nie myślimy o życiu w fawelach.
@soma115: W krajach zamożnych ludzie nie traktują biedniejszych z wyższością, tylko starają się im pomagać - i to jest ten prawdziwy socjalizm. Życie z myślą o innych. Podejście od strony społeczeństwa - niech każdemu będzie lepiej, a skoro mi się udało, to czemu nie miałbym wspomóc innych?
@mamnatopapiery: Wszystko zależy od charakteru. Nowobogaccy zawsze się wywyższają i traktują biednych gorzej, bo sami z biedy pochodzą i chcą się od niej odciąć. Ludzie spokojnie pielęgnujący rodzinny majątek od pokoleń mają całkiem inne podejście.
@soma115: zalezy jaki to ten biedny kraj. jak polska to wole bogactwo tu niz biede w usa. ale jak mam byc bogaty w somalii to wole juz biede w niemczech. (czyli pewnie mimimalna krajowa? ( ͡° ͜ʖ ͡°))