Wpis z mikrobloga

@websterpl1: Jestem po energetyce, bez doświadczenia (miesiąca praktyk na studiach nie liczę) i tylko z tej perspektywy mogę powiedzieć - póki co zero odzewu czy to z branży energetyki, czy też automotive. Rzucałem CV na staże m.in. do Brembo czy Magneti Marelli i nic, póki co walczę dalej i wysyłam, może ktoś się w końcu odezwie.
@websterpl1: Podsyłałem do śląskich oddziałów, ale jestem z innego województwa. Szukam wszędzie w odległości do 300km ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zacznę chyba podkreślać w CV gotowość do przeprowadzki - może brak tego wpisu odstrasza potencjalnych pracodawców.
@websterpl1: U mnie bez doświadczenia (tylko dwa razy praktyki po 6 miesięcy), miesiąc po skończeniu studiów mam pracę w automotive. Zobacz mój poprzedni wpis. szukałem około 2 tygodni, tak naprawdę. Byłem na dwóch rozmowach, na Goldenline odezwało się do mnie 3 rekruterów.
@websterpl1: Na praktykach kontrola jakości przy produkcji silników. Teraz będę pracował jako inżynier produktu przy systemach bezpieczeństwa. Zaczynam od przyszłego poniedziałku.
@MasterSoundBlaster: No właśnie, a co bym mógł tam robić? Bo nigdy tam nie pracowałem dlatego tutaj piszę ( ͡º ͜ʖ͡º)
Szczerze powiedziawszy wydaje mi się, że dobrą opcją byłoby podjęcie pracy w innowacjach - np. obliczenia naprężęń cieplnych w różnych elementach samochodu, obliczenia emisji spalin, obliczenia cieplno-przepływowe - silniki, wydechy itp.
Dział konstrukcyjny - asystent projektanta w cadzie, projektowanie elementów.

Utrzymanie ruchu też by mogło być,