Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam problem. Zepsuł mi się w drzwiach zamek. Wymontowałem go i zaniosłem do fachowca. Powiedział że to "stary rosyjski wciskany zamek" i na jego miejsce nie wstawi się nic innego bez przeróbek w drzwiach za ok 500 zł (robocizna + nowy zamek). Faktycznie może tak być, czy może troszeczkę robił mnie w wała?:)
#slusarstwo #majsterkowanie
  • 25
@tales_z_miletu: ok, może źle się wyraziłem.. chodzi mi o tą część, która jest na wierzchu drzwi i zasłania wszystkie otwory montażowe itd. Obecnie nawet nie byłbym w stanie włożyć tam wkładki na klucz, bo wcześniej mechanizm zamykający działał na zasadzie "wciśnięcia" otworu na klucz. Jak przyjrzysz się poprzedniej focie, to zauważysz.
@tales_z_miletu: objawem było to, że klamka "wisiała". Żeby otworzyć drzwi, trzeba było się nią mocno namachać, żeby załapała i cofnęła rygielek. Rygiel od klucza (i "wciskanego" mechanizmu) nie działał wcale, nie dało się go poruszyć. Po wyciągnięciu zamka dosłownie posypały się z niego części, sprężyna w kawałkach. Drzwi te i zamek "odziedziczyłem" z nowym mieszkaniem...
@saldatoreafilo: przeróbka drzwi i montaż nowego zamka + osprzętu.
@saldatoreafilo: w pracy zajmuje się elektryką, elektroniką i automatyką, więc może podołam :P ale przyznam, że będę próbował robić to totalnie w ciemno :P i taka frezarka jednak kosztuje trochę więcej...:P