Wpis z mikrobloga

"Osobowość INTP jest raczej rzadka, stanowi tylko 3% populacji."
Ciekawe, śmiem sądzić, że pewnie duża część osób, która wypełnila test typu osobowości na 16personalities.com uzyskała podobny wynik, a to już traci sens w tym przypadku ( ͡° ͜ʖ ͡°), tak samo nie rozumiem czym się różni kierowanie zasadami od logiką, a według tej stronki diametralnie. Ponadto sporo rzeczy pasuje.

#psychologia #psychotest #16personalities
  • 9
@Goglez: Wiem, że można interpretować to w ten sposób.. Logiczną rzeczą można też nazwać kierowania się zasadami, bo bycie chodzącą kuwom według mnie jest nielogiczne chociaż swoją logikę ma. Nie mniej, według mnie granica między tymi kwestiami jest mocno zatarta i bardziej pasuje do przykładu w skrajnych przypadkach, a nie jako podstawa psychotestu. Wiem, namotałem trochę ale osobiście sie w tym odnajduje. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Swoją
@tomcio2002: @cpoonbezklamky: O, mi też wyszło INTP

bo bycie chodzącą kuwom według mnie jest nielogiczne chociaż swoją logikę ma

Wracając do przykładu, jak kobieta umrze, zgłupieje, zapomni albo ją uciszysz to nikt się nie dowie o tym że nie pomogłeś B-)
Co prawda mi wyszła logika na 79%, ale mimo wszystko by mnie sumienie zeżarło jakbym jej nie pomógł, więc tego testu nie ma co brać jakoś mocno na poważnie.
@Goglez: @cpoonbezklamky: W sumie ciekawe jak różne rzeczy może znaczyć dla każdego kierowanie się logiką, w Twoim przykładzie ten logiczny człowiek to jakiś psychopata ;)
Dla mnie różnica wygląda inaczej - kierowanie się zasadami widzę jako próbę dostosowania szablonu do danej sytuacji i zastosowanie go "bo tak się robi", a kierowanie się logiką to dokładna analiza sytuacji, określenie celu jaki chce się zrealizować i logiczne zaplanowanie działania prowadzącego do tego
@reneene: Może i psychopata, chodziło mi o jakiś przykład gdzie jest tylko logika, pozbawiona zasad czy emocji, choć z drugiej strony, Twój opis jest raczej lepszy.
@cpoonbezklamky: INTP wcale nie jest tak wiele, aby znać swój prawdziwy typ musiałbyś poczytać o funkcjach kognitywnych(cognitive functions). Poznanie funkcji kognitywnych, wyjaśniłoby również Twoją empatię, ponieważ wg. teorii Junga każdy typ ma w sobie "uczuciowość", teraz pozostaje tylko kwestia na którym miejscu ona się znajduje. Dodam tylko, że musisz poszukać na stronkach zagranicznych, ponieważ w polskim internecie nie ma zbyt wiele informacji na ten temat.