Wpis z mikrobloga

Niedawno minął rok od ukończenia rozbiórki Hotelu Centrum. Jako że był to budynek słusznych rozmiarów, wyburzanie trwało kilka miesięcy, przez które na miejsce zjeżdżały się niemalże tłumy fotografów chcących uwiecznić te wyjątkowe i widowiskowe chwile. Ja załapałam się na przedostatni dzień prac, kiedy maszyny rozprawiały się z ostatnimi piętrami. Oczywiście operacja nie obyła się bez wpadek - przez brak dostatecznego zabezpieczenia przed pyłem uszkodzeniom uległa pobliska zabytkowa cerkiew.

Zachęcam do obserwowania mojego tagu #miastomeneli.

#lodz #fotografia #mojezdjecie
punkgrrl - Niedawno minął rok od ukończenia rozbiórki Hotelu Centrum. Jako że był to ...

źródło: comment_MNH0VjmuHuyMJc0TqASBl6voCqisXsKx.jpg

Pobierz
  • 10
@michalec: Z tego, co czytałam, pył dostał się do głębszych warstw elewacji i narobił sporo szkód. A trzeba pamiętać, że było to niedługo po generalnym odświeżeniu tejże.
Rozbiórka trwała kilka miesięcy bo sprzęt co chwila im wysiadał, do tego usypywanie gory gruzu, przywiezionego z "zajazdu", no bo przecież maszyna za mała. Brakuje mi tego budynku. Bo wychowalem się mieszkając obok niego.
@Paladin_Woodrugh: W tym momencie nie ma. Na dodatek ze względu na specyficzny układ torów w mieście w zależności od kierunku, w którym jedziesz, możesz skończyć na 3 różnych dworcach. :) I dopóki nie wybudują tunelu Fabryczna-Kaliska, to ta chora sytuacja będzie dalej miała miejsce i przyjezdni z pociągów przelotowych do centrum nie dojadą.

Ale w tym wypadku mówiłem o dworcu Łódź Fabryczna, który zamknięto kilka lat temu, żeby wybudować w tym
alkan - @Paladin_Woodrugh: W tym momencie nie ma. Na dodatek ze względu na specyficzn...

źródło: comment_lkUZv1V4FvrYmenW2xXj6vuHbharHNio.jpg

Pobierz
@brunsik: Chyba by była za dużo rozwałka, a to jest w zasadzie ścisłe centrum i dość gęsta zabudowa.
@Paladin_Woodrugh: @alkan: Teoretycznie można uznać, że obecnie takim dworcem jest Łódź Kaliska, ale jak już zostało powiedziane, nie obsługuje ona wszystkich kierunków, przede wszystkim Warszawy. Tunel średnicowy faktycznie jest w planach, ale ze względu na rozmach inwestycji potrzebne jest dużo czasu i pieniędzy. Na razie sprawy idą w dobrym kierunku, ale