Wpis z mikrobloga

Panowie jest problem. Kupiłem po wydaje mi sie zajebistej cenie z dobrymi parametrami ale wydaje mi sie ze chodzi gorzej niż stary i3 2gb ram i grafiki zintegrowanej. Tutaj i5 , 8gb ram i karta dedykowana. Zdj z parametrami poniżej. W wielkim szoku byłem jak odpaliłem LoLa i mam 25 fps na medium... Cały gorący i nie wyrabia. I teraz tak , w szczegółach jest napisane Intel hd graphics jako grafika dedykowana , a nigdzie nie widze konkretnego modelu, jak laptop z takimi paramterami moze tak słabo chodzić ? Macie jakies pomysły co mogę zrobic ? Jakies sterowniki czy w czym moze leżeć problem ? #komputery #laptopy #pytanie
Pobierz
źródło: comment_sfmLIT1iMXbU6HyXbhFjnoutJnqU5CPg.jpg
  • 48
@quarox: ostatecznie może być tak, że są źle zainstalowane sterowniki do grafiki, bo laptop może mieć dwa układy graficzne (ostatnio dość popularny układ) - wtedy będzie pisało, że masz kartę Intel, ale jak wejdziesz w menadżer urządzeń i tam w karty graficzne to powinieneś widzieć dwie
@tetris795: najlepsze jest to ze zawsze uważam na sprzedających i mialem wahania co do kupna ze względu na cenę , wszystko pięknie itd , komentarze 97% pozytywów , wiec mowie ok. Od wczoraj instaluje jakies sterowniki a tu po minucie od zadania pytania sie dowiaduje ze koles zrobił mnie w #!$%@?. Podejrzewam ze odda, tym bardziej ze na wystawieniu ma kilka laptopów i pare z nich to dokładnie te same modele.
@quarox: hmm, chociaż nie zawsze, czasem nie pokażą się dwie...
ja mam laptopa z dwiema kartami graficznymi i też wszystko pokazuje że to Intel dopóki nie odpalę jakiejś giery...
Zasadniczo jesteś pewien że wszystkie sterowniki itd masz zainstalowane?
@tomasz-jablonski: @theqkash: @MaddoxX1911: @tetris795: szczerze mówiąc to nie miał byc laptop dla mnie tylko dla młodego który chciał sobie pograć w csa , lola czy cos tam. Ale szkoda mi go troche ze takie cos dostał mimo ze go zapewniałem ze bedzie lepszy niż od obecnego a sie okazało ze działa tak jak jego laptop z komunii 5 lat temu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@theqkash: teraz ściągnąłem program co automatycznie szuka brakujących sterowników i zainstalowałem do grafiki z 2013 r ostatni update. A jak ściągałem z intel oficjalnej strony z działu download to nic nie mogłem odpalić bo moj komputer nie spełnia wymagań ;)
Kiedys miałem tak ze moj łapek nie widział 2 kart bo w dedykowanej nie miałem sterowników , po zainstalowaniu wszystko było ok ale tu chyba jest inny problem
w opisie aukcji jest napisane ze grafika jest dedykowana.


@quarox: słowo 'dedykowana' to ma dość umowne znaczenie. Może być grafika 'dedykowana jakości HD' i inne bzdety. Trzeba patrzeć po nazwie modelu.
@szaremyszki: gdyby wszystko było zgodne z aukcja nie było by problemów. Nic mi wiecej nie było trzeba tylko to co było zawarte w aukcji. Z takimi parametrami i grafika zintegrowana nie dałbym 700.
@quarox: Ostatnio była jakaś zmiana przepisów tej kwestii i chyba idzie wymusić na sprzedawcy zwrot kosztów wysyłki jeśli to z jego winny oddajesz (w tym przypadku niezgodność towaru z opisem), ale głowy nie dam. Googluj ostatnie zmiany przepisów o prawach konsumenta.