Wpis z mikrobloga

Spotlight - oglądnąłem, słyszałem o nim wcześniej od kolegi, dopiero dzisiaj miałem czas go oglądnąć i co? Nie wiem za co oscara dostał jeżeli mam być szczery. Nie był to wybitny film ot tak - zwykły film dokumentalny. Dla mnie bardzo ciekawy, bo lubię takie filmy ale dla zwykłego janusza i grażyny, będzie to kolejny nudny film, gdzie zanim go obejrzą to będą chcieli dalej powrócić do klanu.

#niepopularnaopinia #spotlight #oscary2016
  • 4
@Komaryt: Ja wiem, czy to taka niepopularna opinia? Też obejrzałem (przedwczoraj) "Spotlight" za sprawą Oscarów. Widzę w nim parę zalet, ale żeby najlepszy film roku? Już o nim nie myślę, a za parę tygodni pewnie w ogóle zapomnę.
Natomiast taki "Pokój" czy "Zjawę" zapamiętam na długo.
@Komaryt: Osobiście dla mnie film nie do obejrzenia, 120 minut męczarni, film mógłby trwać 15 minut.
Wątpliwość to był film, wyraziste postaci, dylematy moralne, przemiany postaci, i gra aktorska wyrywając z kapci. W Spotlight koleś ma do siebie żal, że 20 lat temu zignorowała listę księży pedofilów z Bostonu od prawnika, który traktuję to jako usprawiedliwienie do tego żeby uczestniczyć w procederze ukrywania pedofili i zbijania koksów. Jedyna postać która się