Wpis z mikrobloga

#niepopularnaopinia
zastanawiam się skąd u Polaków, szczególnie uczciwych przedstawicieli polskiej Prawicy, taki zachwyt nad Donaldem Trumpem. Nie wątpię, że to interesujący wybór dla amerykanów, którzy mają dość swojego lewicowego establishmentu ale czemu Polacy masowo "popierają" Trumpa? Rubio, Cruz czy nawet Hilarzyca Clintonowa jawią się o wiele bardziej korzystnymi kandydatami dla polskich interesów. Nie proponują resetu z Rosją i są politycznie przewidywalni. Trump proponuje Ameryce izolacjonizm co być może jest dobre dla Ameryki ale bez wątpienia nie jest dobre dla Polski.

Kiedyś po mirko hulał test. Wyszło mi, że zgadzam się z Cruzem najbardziej. Szanuję go odkąd obejrzałem jego wystąpienie na spotkaniu Tea Party. Trump go pewnie zje. Szkoda.

#polityka #nameryka #amerykawybiera2016
  • 39
@marianbaczal: o tym samym myślałem i dalej nie rozumiem szczególnie korwinistów, nawet nie chodzi tylko o stosunek do polskich interesów, ale też o same poglądy. Kuce dopingują Trumpa, a przecież taki Cruz ma bardziej zbliżone poglądy do konserwatywnych-liberałów, niż nieprzewidywalny Trump, którego poglądy na gospodarkę to raczej wielka niewiadoma.

Na filmie jeden z demokratów ostrzega, że Cruz jest dużo bardziej niebezpieczny od Trumpa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
pro666full - @marianbaczal: o tym samym myślałem i dalej nie rozumiem szczególnie kor...
@marianbaczal: Hillary bierze kasę od Sorosa i będzie pachołkiem Goldman Sachsów i reszty. To mówią ci ludzie to jedno, ważne kogo reprezentują. Prawdopodobnie stąd ten Trump wychodzi jednak najlepiej w tej zgniłej drużynie.
@marianbaczal: @pro666full: zacząć trzeba od tego, że Trump nie ma żadnych poglądów - to populistyczny projekt marketingowy. Podoba się ludziom, dla których ten produkt jest pozycjonowany - tj. dla tych których krzykliwe, prostackie, wulgarne "mówienie jak jest" jest ważne.

Trump jest doskonałym marketingowcem. I jemu wyłącznie o to chodzi. Nie jestem nawet pewien czy chce być tym prezydentem, czy to tylko taka "strategia na Korwina" na amerykańska skalę.
@marianbaczal: Ufam, że oceniają wybory z punktu widzenia amerykanów i popierają po prostu to co dla nich będzie najlepsze jako narodu. Chodzi nie o nasz interes, ale o ducha romantycznego. Izolacja, jedność, samodzielność.