Wpis z mikrobloga

#niepopularnaopinia
zastanawiam się skąd u Polaków, szczególnie uczciwych przedstawicieli polskiej Prawicy, taki zachwyt nad Donaldem Trumpem. Nie wątpię, że to interesujący wybór dla amerykanów, którzy mają dość swojego lewicowego establishmentu ale czemu Polacy masowo "popierają" Trumpa? Rubio, Cruz czy nawet Hilarzyca Clintonowa jawią się o wiele bardziej korzystnymi kandydatami dla polskich interesów. Nie proponują resetu z Rosją i są politycznie przewidywalni. Trump proponuje Ameryce izolacjonizm co być może jest dobre dla Ameryki ale bez wątpienia nie jest dobre dla Polski.

Kiedyś po mirko hulał test. Wyszło mi, że zgadzam się z Cruzem najbardziej. Szanuję go odkąd obejrzałem jego wystąpienie na spotkaniu Tea Party. Trump go pewnie zje. Szkoda.

#polityka #nameryka #amerykawybiera2016
  • 39
  • Odpowiedz
@stekelenburg2: @kw401: a moze to ludzie sa podatni na populizm i zarowno po jednej i drugiej stronie sa ludzie inteligentni i rozsadni, ktorzy roznia sie pomyslami na rozwiazanie roznych problemow?

@marianbaczal: w usa chyba nie ma tak na prawde serio dobrego kandydata. Trochr szkoda ze paul juz za stary na kandydowanie...
  • Odpowiedz
@marianbaczal: Jeśli Trum wygra wybory to odbije się to czkawką w całym lewackim półświatku. Wtedy większa szansa że następne wybory wygra jakaś partia Prawicowa a nie Lewicowo konserwatywna poglądowo podczas wyborów za 5 lat. Sądzę że to jest przyczyna wsparcia tak dużego dla niego. Trump jest nacjonalistą to jest jego główna karta atutowa jak Putina. Obaj są marką samą w sobie. Powiem szczerze że jeśli Trump wygra wybory to sądzę
  • Odpowiedz
Chyba mi nie powiesz, że do prostego ludu bardziej trafia prawicowe "sam musisz sobie na wszystko zapracować", niż lewicowe "rozdamy wszystkim po równo"?


Tylko w większości przypadków w polskich warunkach bliżej hasła "sam musisz na sobie wszystko zapracować" są ludzie utożsamiający się jako lewicowi (lub bardziej centrowi), za to "rozdamy wszystkim po równo" to bliżej domena ludzi, którzy uważają się za prawicowych.
  • Odpowiedz