Wpis z mikrobloga

Mirki ma ktoś z Was #laptop #dell #inspiron #7559 ?

Szukam kogoś kto go ma ponieważ ja w swoim zauważyłem dziwny problem z głośnikiem.
Mianowicie kiedy laptop chce wydać jakiś dźwięk, głośniki jakby się włączały i przed dźwiękiem słychać takie jakby ciche syczenie.

Nie ma tutaj znaczenia czy głośność jest ustawiona na maxa czy na minimum.
Spotkał się ktoś z czymś takim w tym modelu?

#dellserwis #serwislaptopow #laptopy #dell-serwis #glosniki
  • 31
@empe: Szczerze to nie. Jedyne, co mnie w tych głośnikach denerwuje to to, że w Win8.1 ustawione na maksa grały jakby ciszej, ale czysto, a w Win10 grają niby głośniej, ale jakość od 70-80+ pozostawia wiele do życzenia. Co do dźwięku, to jesteś pewien, że to głośniki?
@empe: Spróbuj procedurę @Herman1992. Ja u siebie na start zaktualizowałem BIOS, bo czytałem, że są problemy bez tego. Sterowniki do karty dźwiękowej ze strony Della mi nie pasowały, więc zassałem nowsze prosto od Realteka. U mnie taki problem nie występuje, a raczej bym zauważył, bo jestem wyczulony na dźwięki (u mnie piszczą cewki w okolicach procesora - słyszalne jedynie przy perfekcyjnej ciszy w pokoju).
@empe: Btw. sprawdzałeś matrycę nocą w ciemnym pokoju przy całym czarnym ekranie? Masz jakieś problemy z nierównym podświetleniem? Dla mnie @x-kom sprowadził do sklepu specjalnie nowy egzemplarz, żebym mógł ew. wymienić, ale okazało się, że nowy ma bleeding dokładnie w tym samym miejscu, co mój egzemplarz, więc poddałem sprawę, bo szkoda czasu na tak minimalną wadę widoczną jedynie w rzadkich, specyficznych warunkach.
@empe: O kurcze, przed chwilą zauważyłem u siebie ten sam objaw. Co prawda nie występuje on za każdym razem gdy "uruchamia się dźwięk", ale co jakiś czas faktycznie jest takie "pyknięcie". Szczerze mówiąc nie wydaje mi się to zbyt ważne, chyba po prostu głośniki są wyłączone, gdy nie są używane, dla oszczędności energii, a gdy się włączają, to jest to "pyknięcie", w sumie charakterystyczne dla głośników, gdy się je włącza.
@Gari90: Ok, nie bardzo mi to przeszkadzało, ale w głowie siedziało, więc znalazłem rozwiązanie. Dobrze podejrzewałem, że jest to zarządzanie energią i odcinanie zasilania głośników, gdy nie są używane. Robi to sterownik. Da się wyłączyć tego "feature-buga" poprzez rejestr.

HKEY_CURRENT_USER / Software / REALTEK / AUDIO / RTKNGUI64 / PowerMgnt
Tam szukasz wpisu "Enabled" i zmieniasz jego wartość z 1 na 0. Restartujesz komputer i problem znika ;-)
@Gari90: Wczoraj już to sprawdzałem ale nie pomogło to u mnie. A u Ciebie pomogło?

Wiesz co jeszcze tydzień temu miałem nowego ASUS'a GL552VW i ten problem nie występował. (Musiałem go oddać bo klawisz A stracił swoją sprężystość (,) i nie odbijał ) no i wybrałem tego DELL'a.

I w ASUS'ie nie było słychać dźwięku włączania głośników.