Wpis z mikrobloga

Czytając wpisy Mirków i Mirabelek w tagach #tfwnogf #tfwnobf #zwiazki #przegryw, odniosłem wrażenie, że część z nich opiera swe szczęście na partnerze/partnerce. A to niestety jest błędem bo jeśli chcemy być szczęśliwi z kimś, to musimy pokochać siebie samych i być szczęśliwymi. Dzięki temu sami wniesiemy też szczęście do związku, stanie się on lepszy dla obojga ludzi.

Oczywiście nie mylmy pokochać siebie samych i bycia szczęśliwymi z samych siebie z Narcyzmem, bo to też błąd.

Życzę wszystkim powodzenia w szukaniu drugiej połówki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 5
@MWittmann: druga połówka to też słabo powiedziane i wmawianie jakoby bez partnera było się w jakiś sposób niepełnym. Przecież jeden człowiek to jedna całość, mnogość możliwości, perspektyw, idei i sensu życia. Wiadomo natura każe się ze soba łaczyć, ale nie można oddać się całkowicie do dyspozycji drugiej osoby, trzeba być autonomicznym bo skończy się jak Werter. A najlepszym mężczyzna dla kobiet jest taki który potrafi się bez nich obejść, więc nie
@cropdd: @MWittmann: Na przykład ja nigdy nie miałem jakiś problemów z powodzeniem, ale mimo to, gdy nie miałem obok siebie kogoś, to nie czułem się szczęśliwy. To nie dlatego, że nie mam pasji, nie potrafię się cieszyć małymi rzeczami. Po prostu człowiek jest zbudowany tak, że potrzebuje akceptacji, a nie oszukujmy się. Po prostu w pewnym wieku znajomi i rodzina nie wypełniają tej roli. Oczywiście wtedy można być neutralnym uczuciowo