Wpis z mikrobloga

5 552 - 2 = 5 550

Tytuł: Uległość
Autor: Michel Houellebecq
Gatunek: political fiction
★★★★★★★

Nie warta szumu, jaki wokół niej zrobiono, ale względnie ciekawa wizja zwycięstwa islamu - nie wojującego, ale podanego w wersji light, wygrywającego za pomocą pojęć i dogmatów współczesnej politycznej poprawności. Nie daj Boże, żeby ktoś od Półksiężyca to przeczytał i wyciągnął wnioski. Scenariusz przerażająco realny. Generalnie pozytywne zaskoczenie - rzadko udaje się interesująco napisać political fiction bliskiego zasięgu.

Tytuł: The Marshmallow Test: Mastering Self-Control
Autor: Walter Mischel
Gatunek: psychologia
★★★★

Zależy, czego szukasz. Dostajemy wyniki ciekawych badań naukowych, które pokazują, że dyscyplina i samokontrola mają ekstremalne wprost przełożenie na niemal wszystkie aspekty życia. Jednocześnie w książce zdecydowanie zabrakło mi praktycznych informacji, w jaki sposób "hot system" powinien być regulowany/temperowany.

#ksiazki #islam #bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania. Dzięki niemu unika się błędów w działaniach. Pobierany jest zawsze ostatni wynik.
Pobierz kurp - 5 552 - 2 = 5 550

Tytuł: Uległość
Autor: Michel Houellebecq
Gatunek: poli...
źródło: comment_K1G3VPyL2OxAaYsNIGprt90BSfXKIho9.jpg
  • 4
@DaintyBiberveldt: Ja miałem ciężko się zawieść, bo po Houellebecqu spodziewałem się raczej kolejnego nihilistycznego, nurzającego się w rozpuście dekadenta (był), tylko z nowym pretekstem, a jednak dostałem gratis dość ciekawą wizję polityczną, która trochę mnie zaskoczyła.